wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zasadzą 4 tysiące drzew na wrocławskich Osobowicach

W stolicy Dolnego Śląska przybędzie 4 tysięcy drzew oraz powstaną ekoogrody dla szkół. Zostanie też posprzątanych wiele miejsc w mieście, a psy ratownicze zyskają nowe ekologiczne zabawki. Wszystko to w ramach piątej edycji Festiwalu Wolontaryjnego EY GDS, który startuje 17 kwietnia 2024 r.

Reklama

Festiwal Wolontaryjny rozpocznie się 17 kwietnia br. i potrwa do końca miesiąca. EY GDS organizuje go już po raz piąty. Tym razem tematem przewodnim jest ekologia i wsparcie środowiska. Firma szacuje, że zaangażuje aż 300 pracowników, którzy przez kilkanaście dni połączą swoje siły dla lokalnej społeczności.

Stworzą ekoogrody i zamienią samochody na rowery

Na potrzeby tej edycji wydarzenia EY GDS Polska nawiązała współpracę z Klubem Gaja – polską organizacją ekologiczną, która angażuje się w realne działania na rzecz środowiska naturalnego oraz poszanowania praw zwierząt. Wspólnie stworzą ekoogrody dla lokalnych szkół, dzięki którym chcą zaszczepić w młodych ludziach świadomość ekologiczną i odpowiedzialność za otoczenie.

Festiwal Wolontaryjny ma również podnieść świadomość na temat zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju. W tym celu wolontariusze EY GDS Polska razem z Wrocławskim Stowarzyszeniem Rowerowym zorganizują interaktywną sesję online na temat różnych aspektów jazdy na rowerze – od przepisów drogowych po rolę jednośladów w osiąganiu neutralności klimatycznej. Następnie uczestnicy wezmą udział w wyzwaniu i na jeden dzień zamienią samochody i motocykle na rowery.

Nowe drzewa na Osobowicach

Elementem Festiwalu Wolontaryjnego będą również działania poprawiające jakość powietrza i estetykę miejskiego krajobrazu. Dlatego uczestnicy posprzątają miasto oraz posadzą aż 4 tysiące drzew na wrocławskich Osobowicach.

W ubiegłym roku w podobnej akcji sadzenia drzew wzięło udział 150 wolontariuszy EY GDS Polska z Wrocławia i Warszawy. Organizacja została za to uhonorowana Global Green Business Award – nagrodą przyznawaną firmom przyczyniającym się do posadzenia minimum 1 tysiąca drzew rocznie.

Wolontariusze EY wezmą też udział w warsztatach, podczas których przekształcą stare koszulki w zabawki dla psów ratowniczych. Pozwoli to dostarczyć czworonogom rozrywkę i stymulację. Dodatkowym efektem będzie zrównoważony rozwój poprzez ponowne wykorzystanie materiałów, które w innym przypadku trafiłyby do śmieci. Ten projekt upcyklingu odbędzie się we współpracy z NGO Goodera.

Skorzysta miliard ludzi na całym świecie?

Festiwal Wolontaryjny jest organizowany dwa razy w roku. Tylko w dwóch poprzednich edycjach wydarzenia udział wzięło ponad 650 osób, trafiając ze swoją pomocą do ponad 4 tysięcy beneficjentów.

To dzięki wolontariuszom możemy tworzyć pozytywny wpływ na społeczność i inspirować innych do działania dla wspólnego dobra.
Dominik Woźniak, szef EY GDS Polska

Festiwal Wolontaryjny to część globalnego celu EY, którym jest wywarcie pozytywnego wpływu na życie miliarda ludzi do 2030 roku. W tym celu pracownicy EY GDS mogą dwa razy w roku skorzystać z dwudniowego urlopu wolontaryjnego i zaangażować się w inicjatywy na rzecz społeczeństwa i ochrony środowiska.

Przedsięwzięcie odbywa się we wszystkich dziewięciu oddziałach EY GDS na całym świecie, w tym w Polsce, Hiszpanii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, na Sri Lance, Filipinach, w Argentynie, Meksyku oraz Indiach.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl