wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Z Wrocławia do Seulu bezpośrednio samolotem! To pierwszy lot międzykontynentalny ze stolicy Dolnego Śląska

Z Wrocławia do Seulu bezpośrednio samolotem! To pierwszy lot międzykontynentalny ze stolicy Dolnego Śląska

Magdalena Pasiewicz,

Od lewej: Przemysław Myszakowski, Wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław; Paweł Urbaniak, Wiceprezes PLL LOT; Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego; Cezary Pacamaj, Prezes Portu Lotniczego Wrocław; Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego; Katarzyna Piskorz, Wiceprezes PLL LOT; Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia; Karol Przywara, Wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław Port Lotniczy Wrocław
Od lewej: Przemysław Myszakowski, Wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław; Paweł Urbaniak, Wiceprezes PLL LOT; Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego; Cezary Pacamaj, Prezes Portu Lotniczego Wrocław; Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego; Katarzyna Piskorz, Wiceprezes PLL LOT; Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia; Karol Przywara, Wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław

Z Wrocławia do Seulu polecimy bezpośrednio już w listopadzie tego roku. Odległość jaką pokona samolot wynosić będzie ponad 8 tysięcy kilometrów. Połączenie ma ogromne znaczenie biznesowe i turystyczne dla Wrocławia. Pasażerowie do stolicy Korei Południowej polecą najnowocześniejszym samolotem świata - Boeingiem 787-8 Dreamliner. Loty zaplanowano raz w tygodniu, w piątki.

Reklama

Loty z Wrocławia do Seulu startują za trzy miesiące

Dokładnie od 3 listopada będziemy mieć regularny lot z Wrocławia do Seulu. Tym samy będzie to pierwszy międzykontynentalny kurs, który realizowany będzie z Portu Lotniczego Wrocław. Odległość jaką pokona samolot wynosić będzie ponad 8 tysięcy kilometrów.

Połączenie ma ogromne znaczenie biznesowe dla stolicy Dolnego Śląska. 

Wrocław jest największym udziałowcem lotniska i niezmiernie się cieszymy, że udało się to połącznie uruchomić. To niezwykle obiecujące. Pamiętajmy, że tylko LG Energy Solution miało 9 mld zysku w ubiegłym roku. To jest bardzo znacząca część eksportu i bardzo znacząca część łańcucha gospodarczego, który ma miejsce w aglomeracji wrocławskiej i ma też ogromne znaczenie dla Dolnego Śląska.
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Geopolityczne położenie aglomeracji wrocławskiej wymaga takich połączeń, bo to umacnia miasto - dzięki inwestycjom Korei (m.in. LG Energy Solution, Industrial Bank of Korea) mamy światowe koncerny. 

Warto wspomnieć, że na terenie województwa dolnośląskiego zlokalizowanych jest ponad 580 firm koreańskich. - To jest 48 proc. wszystkich firm koreańskich, które zainwestowały w całej Polsce – wyjaśnił Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego obecny również podczas konferencji na lotnisku. 

W listopadzie startują pierwsze bezpośrednie połączenia Wrocławia z Seulem. Czy jedno połączenie w takim razie wystarczy?

- W ramach umowy dwustronnej pomiędzy Polską a Koreą możliwych jest wyłącznie pięć lotów dla każdej ze stron. Po stronie polskiej do tej pory wszystkie połączenia realizowane były z Warszawy. LOT przekierował jedno z nich właśnie do Wrocławia, zauważając jak wielu Koreańczyków lata od nas i przesiada się dalej na Okęciu. Dla Wrocławia to połączenie jest ogromną szansą na dalszy rozwój, zwłaszcza po podpisaniu w kwietniu tego roku umowy partnerskiej z Cheongju, skąd wywodzi się inwestujący u nas LG Energy Solution - stwierdził Karol Przywara, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław i dodał:

- Będziemy chcieli by Wrocław otrzymał kolejny slot umożliwiający start dodatkowego połączenia, ale do tego potrzebne są negocjacje na szczeblu państw – dodał.

Boeing 787-8 Dreamliner doleci do Seulu w 11 godzin

- To było długo wyczekiwane połącznie, na którym nam też zależało. Pasażerowie Dolnego Śląska dziś muszą się jeszcze przesiadać w Warszawie. Ale już od 3 listopada będą mogli w każdy piątek, w godzinach popołudniowych wsiąść na pokład super nowoczesnego Boeing 787-8 Dreamliner i w ciągu 11 godzin znajdą się w Korei – powiedziała Katarzyna Piskorz, prezes LOT.

Boeing 787-8 Dreamliner odbywa kursy międzykontynentalne na przykład do Mumbaju, Delhi, Nowego Jorku, Chicago, Toronto, Los Angeles, Seulu, Pekinu oraz Tokio. Wszystkie dotychczas międzykontynentalne loty były spoza Wrocławia. Teraz do tej listy dopisać można lot z Wrocławia do Seulu.

Dreamliner zabiera na pokład 252 pasażerów w trzech klasach podróży (Business, Premium, Economy).

Czy loty transatlantyckie są możliwe w najbliższej przyszłości?

Jakub Mazur zwrócił wagę na rozrastające się pole współpracy aglomeracji wrocławskiej z zagranicznymi inwestorami. Jako przykład podał amerykańską firmę Intel, która planuje budowę ogromnego zakładu produkcyjnego w Miękini pod Wrocławiem, a z drugiej strony Tokio inwestujące u nas w produkcję części do samochodów Toyota. To właśnie zagraniczne koncerny między innymi podnoszą rozwój gospodarczy miejsca, w którym działają, ale wpływają na połącznia lotnicze. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl