wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski XTPL reprezentantem Polski na największych targach przemysłowych świata
Hannover Messe źródło: www.hannovermesse.de
Hannover Messe

Wrocławska spółka XTPL zaprezentuje swoją technologię podczas największych na świecie targów przemysłowych w Hanowerze, w dniach 24-28 kwietnia. W ubiegłym roku wśród 5 tys. wystawców z całego świata prezentowały się wrocławskie spółki: Wrocławski Park Technologiczny, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Reklama

W tym roku krajem partnerskim Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Technologii Przemysłowych w Hanowerze będzie Polska – w ubiegłym roku były Stany Zjednoczone. Wrocławski XTPL jako jedna z trzech młodych technologicznych firm został zaproszony do udziału w targach przez Prezydenta RP oraz Ministra Rozwoju. Przedstawiciele spółki będą rozmawiać o możliwościach i zastosowaniach swojej technologii, spotkają się też z oficjalną delegacją niemieckiego rządu, w tym kanclerz Angelą Merkel, która odwiedzi polskie stoisko.

XTPL na największych na świecie targach przemysłowych

Targi w Hanowerze, to największa i najważniejsza na świecie impreza przemysłowa. W tym roku udział zapowiedziało 6.500 wystawców z 70 krajów. Na polskim stoisku zaprezentują się wybrane firmy z globalnym potencjałem, działające w zakresie wysokich technologii. Hasłem targów Hannover Messe 2017 jest „Integrated Industry – Creating Value”. Tematyka wydarzenia łączy w sobie zagadnienia od cyfryzacji produktu po efektywność energetyczną.

XTPL w swojej części stoiska umożliwi zwiedzającym obejrzenie pod mikroskopem ultracienkich linii przewodzących prąd wydrukowanych za pomocą opatentowanej technologii. Niedawno spółce udało się zmniejszyć szerokość drukowanych linii do poniżej 150 nanometrów.

– Nie po raz pierwszy będziemy prezentować polską myśl technologiczną na arenie międzynarodowej. Cieszymy się, że technologia, nad którą pracujemy, jest tak wysoko oceniana przez innych przedsiębiorców, inwestorów i przedstawicieli władz. Targi w Hanowerze to największe tego typu wydarzenie na świecie, które pozwoli nam zaprezentować nasze rozwiązanie przed bardzo szerokim audytorium – mówi Filip Granek, CEO XTPL, jeden z laureatów rankingu organizowanego przez portal wroclaw.pl –„30 Kreatywnych Wrocławia 2016”.

XTPL – wrocławska spółka idzie na warszawską giełdę NewConnect. Firma chce pozyskać 10 mln złotych, które przeznaczy na rozwój laboratoriów oraz rozpoczęcie światowej sprzedaży swojej technologii.

Wrocław na Hannover Messe 2016

Na Hannover Messe 2016 wśród 5 tys. wystawców z całego świata, prezentowały się wrocławskie spółki: Wrocławski Park Technologiczny, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl