wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Lofty będą na licytacji (fot. inwestor)

Nietypową aukcję organizuje Nowa Papiernia. Jej lofty powstają na Przedmieściu Oławskim w dwóch budynkach po fabryce papieru, wybudowanej w 1889 roku.

Reklama

Oczekujący na licytację loft znajduje się na drugim piętrze, ma 47 mkw. powierzchni, a balkon powiększa go o kolejne 7. W projekcie został podzielony na kuchnię łazienkę i ogromną przestrzeń mieszkalną, w której znalazł się salon oraz część sypialna, jednak przyszły mieszkaniec będzie mógł zaproponować własny układ. Najpierw jednak musi wygrać licytację.

Szansa na niższą cenę

– Przyzwyczailiśmy się, że na aukcjach można kupić ubrania, sprzęt AGD, nawet samochód, ale nowy loft zdarza się chyba po raz pierwszy – mówi Ewa Piechota, marketing manager Nowej Papierni. – Takiej licytacji jeszcze we Wrocławiu nie było. To wyjątkowa okazja, żeby kupić mieszkanie w cenie, jaką sami podyktujemy.

Aukcja rozpocznie się w sobotę, 6 grudnia, o godz. 10.00, w licytowanym lofcie – A225. Cena wywoławcza wynosi 344 tys. zł – co przekłada się na 7340 zł za metr kwadratowy. To dużo mniej niż ceny innych dostępnych loftów, które wahają się od 8,5 do 9 tys. zł za mkw. Aby wziąć udział w licytacji, należy najpierw wpłacić wadium w wysokości 1 tys. złotych, które zostanie oddane po jej zakończeniu.

Pierwotnie za metr kwadratowy loftu z aukcji kosztował 8856 zł. Całe mieszkanie kosztowało więc 415 tys. zł, czyli aż 71 tys. zł więcej niż obecna cena wywoławcza.

Sprawdź, zanim kupisz

Wszystkie lofty mają swój własny charakter oraz dają duże możliwości aranżacji i wykończenia. Zwycięzca licytacji będzie mógł bezpłatnie skorzystać z usług dekoratora wnętrz.

Przed przystąpieniem można będzie również obejrzeć loft, który zostanie wystawiony na licytację. Można to zrobić od 1 grudnia, wcześniej umawiając się na wizytę w biurze Nowej Papierni. Natomiast w dniu licytacji od godz. 9.00 możliwe będzie również wejście na budowę i zwiedzanie mieszkań w budynku New Line.

– Oprócz wyjątkowej atmosfery wnętrz, atutem naszej inwestycji jest także położenie – uważa Ewa Piechota. – Przedmieście Oławskie to dzielnica z ogromnym potencjałem, w której zaczyna się rewitalizacja.

Realizacja loftów zakończy się na przełomie 2014 i 2015 roku. W budynkach Nowej Papierni działały dawniej Wrocławskie Zakłady Papiernicze. Ich charakterystyczny znak firmowy kojarzy się ze szkolnymi zeszytami i brulionami, które dawniej były noszone w uczniowskich tornistrach. Wcześniej, od 1889 roku, istniała tu duża, renomowana fabryka papieru Richarda Chutscha –Mechanische Papierwaren Fabrik.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl