wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. IX Wrocławskie Forum Kobiet. Porozmawiają o kobietach w zarządach i nowych technologiach
 IX Wrocławskie Forum Kobiet. Porozmawiają o kobietach w zarządach i nowych technologiach Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy

Różnorodność w zarządach dużych firm, sukcesja kobiet z różnych perspektyw oraz ich udział w świecie nowych technologii to główne tematy tegorocznego Wrocławskiego Forum Kobiet, które odbędzie się 20 czerwca 2023 r. w Haston City Hotel. Gośćmi wydarzenia będą m.in. Maja Włoszczowska, Janina Bąk oraz prof. Jan Miodek.

Reklama

Wrocławskie Forum Kobiet to cykliczne wydarzenie przeznaczone nie tylko dla pań, ale dla wszystkich, którym bliskie są ich sprawy. Po raz pierwszy odbyło się w 2013 roku i na stałe wpisało do kalendarza imprez odbywających się w stolicy Dolnego Śląska. Za każdym razem porusza ważne, aktualne i trudne tematy. Prelegentami są zawsze ciekawe i inspirujące osoby, które są ekspertami w swoich dziedzinach oraz działają na rzecz praw kobiet. Są to zwykle przedstawiciele biznesu, medycyny, nauki i sztuki. 

Kobiecy głos we władzach spółek

Przewodnimi tematami tegorocznej edycji wydarzenia będą kwestie związane z różnorodnością we władzach spółek giełdowych, sukcesja kobiet z różnych perspektyw, a także ich udział w świecie nowych technologii. Uczestnicy porozmawiają o szansach i perspektywach, które stoją przed nimi oraz o przysługujących im prawach. 

W tym roku chcemy rozmawiać o trendach w zakresie obecności kobiet w zarządach i radach nadzorczych spółek, o ich miejscu w branży nowych technologii oraz o procesie sukcesji w firmach rodzinnych. Pracodawcy i Przedsiębiorcy, która jest organizatorem wydarzenia. - Zależy nam na ukazaniu możliwości i wspólnym zidentyfikowaniu szans, które stoją przed kobietami. Chcemy też wskazać prawa jakie im przysługują i zainspirować je do tego, aby odważyły się walczyć o swoje marzenia.
Katarzyna Foltman z Zachodniej Izby Gospodarczej

Potrzeba wspierania równości

W programie IX Wrocławskiego Forum Kobiet znalazły się takie panele, jak „Kobiety u władzy”, „Sukcesja jest kobietą”, „Kobiety w technologii i nauce” oraz „Gra w semantykę. Słowa mają moc”. W planie wydarzenia jest również wystąpienie Mai Włoszczowskiej o tym, że mistrzowie nigdy się nie poddają. Natomiast Janina Bąk opowie o potrzebie wspierania równości i różnorodności w organizacji. Niezwykle ważne będą także spotkania i rozmowy uczestników wydarzenia, odbywające się pomiędzy wykładami. 

Gościem specjalnym prof. Jan Miodek

W tym roku gościem specjalnym Wrocławskiego Forum Kobiet będzie prof. Jan Miodek. Tegoroczną edycję forum poprowadzą: Ewa Nowak – Iskra, Dyrektor Regionu Dolnośląskiego Banku Gospodarstwa Krajowego we Wrocławiu oraz Barbara Mróz - Gorgoń - profesora nadzwyczajna na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz prezeska Global Biometrics Council.

W poprzednich edycjach wydarzenia udział wzięli m.in. Wojciech Eichelberger, prof. Marta Kopaczyńska, Agata Młynarska, Dorota Wellman, Alicja Węgorzewska, Katarzyna Skrzynecka, Marta Kuligowska, Grażyna Wolszczak, Jarosław Kret, prof. Alicja Chybicka, Agnieszka Maciąg oraz Katarzyna Miller.

IX Wrocławskie Forum Kobiet odbędzie się 20 czerwca w Haston City Hotel przy ul. Irysowej we Wrocławiu. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Jednak konieczna jest rejestracja na stronie wydarzenia.

Organizatorem Wrocławskie Forum Kobiet jest  Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy  i Przedsiębiorcy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl