wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie firmy pomagają w walce z koronawirusem. Już 10 tys. posiłków trafiło do medyków
Wrocławskie firmy pomagają w walce z koronawirusem. Już 10 tys. posiłków trafiło do medyków organizatorzy akcji

Wrocławski Park Technologiczny razem z lokalnymi firmami wspiera personel medyczny. W ramach trwającej 3 miesiące akcji przygotowano 10 tys. obiadów. W pomoc zaangażowani są KINIA, WPT oraz Cafe Równik, nagrodzony w 2019 r. tytułem „30 Kreatywnych Wrocławia”.

Reklama

W związku z pandemią koronawirusa, na początku listopada 2020 roku Wrocławski Park Technologiczny rozpoczął akcję wsparcia personelu medycznego Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego. We współpracy z Cafe Równik i firmą KINIA WPT przygotowało dla nich już ponad 10 tys. posiłków.

– Wierzymy, że z pandemią możemy wygrać tylko wspólnym wysiłkiem, przestrzegając zasad sanitarnych i pomagając sobie nawzajem. Właśnie dlatego kontynuujemy naszą akcję wspierania medyków z Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego, dostarczając im codziennie ciepłe jedzenie. Przy okazji cieszymy się, że możemy pomóc branży gastronomicznej, szczególnie naszym przyjaciołom z Cafe Równik – mówi Maciej Potocki, prezes WPT.

Pomagają, choć sami potrzebują pomocy

Cafe Równik, fot. Janusz Krzeszowski

W pomoc dla szpitala zaangażowana jest działająca w WPT firma cateringowa KINIA. Posiłki na zlecenie WPT przygotowuje zespół wyjątkowej klubokawiarni, Cafe Równik – to kameralna kawiarenka przy ul. Jedności Narodowej 47, prowadzona przez Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, w której jako kelnerzy i barmani pracują osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

W związku z przestojem spowodowanym pandemią koronawirusa to otwarte dla wszystkich miejsce bez barier potrzebuje wsparcia. Wrocławski Park Technologiczny już dołączył do akcji wspierającej Cafe Równik.

Akcja pomocy dla szpitala będzie kontynuowana

Organizatorzy akcji podkreślają, że codziennie dostarczanych jest do szpitala przy ul. Koszarowej kilkaset obiadów po to, by choć trochę ułatwić pracę całemu personelowi medycznemu placówki.

– W ramach naszej akcji pokazujemy również, w jaki sposób można połączyć siły pomiędzy przedsiębiorcami, osobami z niepełnosprawnościami i instytucjami wspierającymi biznes. Współpracując możemy więcej – nie tylko wesprzeć walkę z pandemią, ale i pomóc sobie nawzajem –zaznacza prezes WPT i dodaje, że pomoc będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach. W 2019 r. Cafe Równik i jego załoga otrzymała tytuł 30 Kreatywnych Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl