wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski fundusz VC pomoże Ukrainkom wejść do branży IT. Mogą zostać testerkami oprogramowania
Wrocławski fundusz VC pomoże Ukrainkom wejść do branży IT. Mogą zostać testerkami oprogramowania Unfold.vc

Wśród obecnych w Polsce Ukraińców obecnie jest znacznie więcej kobiet niż mężczyzn. Szukają one tu nie tylko schronienia i bezpieczeństwa, ale również pracy. Wrocławski fundusz venture capital Unfold chce im w tym pomóc. Zainicjował projekt HERoes in IT, w ramach którego Ukrainki mogą skorzystać z bezpłatnego kursu kształcącego w kierunku testera manualnego. Pozwoli im to rozwijać kompetencje cyfrowe i rozpocząć karierę w branży IT.

Reklama

Zainicjowany przez Unfold.vc i realizowany przez Coders Lab projekt HERoes in IT dopasowany jest do bieżących i długofalowych potrzeb zarówno uchodźczyń, jak i pracodawców. Kobietom z Ukrainy da możliwość przebranżowienia się lub podniesienia kompetencji zawodowych w sektorze stale odnotowującym deficyt specjalistów.

Większość Ukrainek przybyłych w wyniku wojny do Polski pracuje niestety poniżej swoich kwalifikacji. O podjęciu pracy, najczęściej pierwszej dostępnej, decyduje potrzeba szybkiego zarobku, żeby nie zostać tu bez środków do życia. Wierzymy, że projekt HERoes in IT istotnie wpłynie na sytuację naszych kursantek. W efekcie bezpłatnego szkolenia, zdobędą one umiejętności, które pozwolą ubiegać się o pracę jako testerka manualna. To dziś jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów IT. Ten kurs to najszybsza droga wejścia do branży lub wzmocnienia kompetencji.
Jakub Sitarz, prezes funduszu Unfold.vc

Nowy zawód dla 18 kobiet z Ukrainy

W ramach programu 18 wybranych kobiet z Ukrainy skorzysta z profesjonalnego kursu testera manualnego przygotowanego przez szkołę IT – Coders Lab. Osoba na tym stanowisku w ścisłej współpracy z zespołem developerów testuje i wykrywa błędy oprogramowania na etapie programowania, wdrażania i działania witryn oraz aplikacji internetowych.

Podejmując decyzję o wsparciu kobiet z Ukrainy, zależało nam na partnerze, który swoim doświadczeniem realnie wesprze uczestniczki tego projektu. Coders Lab jest największą szkołą IT w Polsce. Zespół ma odpowiednie know-how, a podczas realizowanych kursów dzieli się praktyczną wiedzą niezbędną do rozpoczęcia kariery w branży IT.
Jakub Sitarz

Doświadczenie w branży IT nie jest wymagane

Do udziału w projekcie organizatorzy zapraszają obywatelki Ukrainy ze znajomością j. polskiego w stopniu dobrym (kurs prowadzony będzie w j. polskim) i dysponującymi własnym komputerem z dostępem do internetu. Nie wymagają przy tym doświadczenia w branży IT ani ukończonych studiów.

Kurs, oprócz ścieżki warsztatowej, przewiduje wsparcie doświadczonych doradców HR, m.in. indywidualną konsultację CV czy symulację rozmowy rekrutacyjnej.

Bezpłatne szkolenie na testerkę oprogramowania startuje 15 marca br. Potrwa dwa tygodnie i będzie prowadzone zdalnie, w trybie dziennym.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są za pomocą formularza do 15 lutego br. Później nastąpi weryfikacja uczestniczek, krótka rozmowa z rekruterami i selekcja kursantek. 

Istotne wzmocnienie systemu startupowego

Notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych Unfold.vc wspiera kapitałowo 20 spółek technologicznych, w tym m.in.: Brand24, TimeCamp, Primetric, Infermedikę, Sundose czy Intelliseq.

Dla wrocławskiego funduszu rozwój to jednak nie tylko rozbudowa portfela. To też zaangażowanie pozakapitałowe, którego celem jest wzmocnienie ekosystemu startupowego poprzez dzielenie się wiedzą, doświadczeniem oraz najlepszymi praktykami, w myśl idei “Pay it Forward”. Ogłoszona właśnie inicjatywa wpisuje się strategię społecznego zaangażowania funduszu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl