wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Najlepsi inwestorzy w 2016 nagrodzeni przez PAIiIZ źródło: PAIZ
Najlepsi inwestorzy w 2016 nagrodzeni przez PAIiIZ

LG Chem Wrocław Energy, Mercedes-Benz w Jaworze i 3 M Poland – wrocławscy i dolnośląscy inwestorzy zdominowali X edycję nagród Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Zwyciężyli w trzech na pięć kategorii.

Reklama

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) po raz dziesiąty nagrodziła wyróżniających się inwestorów oraz eksporterów. Wśród wyróżnionych podmiotów znalazły się firmy, które w 2016 r. zdecydowały się na lokalizację we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

źródło: Invest in Wroclaw

Mercedes-Benz – najdroższa inwestycja

W gronie nominowanych do nagrody dla inwestycji o największej wartości  znaleźli się: polski producent płyt drewnopochodnych TANNE, wytwórca lotniczych łopatek turbinowych Safran Transmission Systems Poland, a także prowadzący gigantyczne projekty o wartości przekraczającej 1 mld euro: LG Chem Wrocław Energy oraz Mercedes, który zdecydował się na inwestycję w Jaworze na Dolnym Śląsku. Finalnie zwycięzcą w tej kategorii okazał się Mercedes.

Zarówno nominowani w poprzedniej kategorii Tanne, jak i LG Chem Wrocław Energy, a także producent systemów wygłuszeniowych do samochodów Borgers Polska Sp. z o.o. oraz CH2M Polska Service znaleźli się w półfinale do nagrody w kategorii „Inwestycja, która w 2016 roku wygenerowała najwięcej miejsc pracy”. Nagrodę w tej kategorii otrzymała CH2M Polska Services.

Wyróżnienie dla LG Chem Wrocław Energy

PAIiIZ nagradza również inwestorów, wyróżniających się implementacją nowoczesnych technologii. W tym roku wyróżnienie przypadło LG Chem Wrocław Energy, a firma otrzymała je z rąk wiceminister rozwoju Jadwigi Emilewicz. Wychodząc naprzeciw rosnącemu popytowi na samochody elektryczne, koreański gigant wybrał Polskę, aby w niej produkować baterie  i komponenty do aut przyszłości, zatrudniając przy tym projekcie blisko 730 osób. O tę nagrodę rywalizował także brytyjski inwestor Red Embedded Cosulting, który realizuje we Wrocławiu projekt z obszaru B+R dla sektora telewizji cyfrowej.

3M Poland z nagrodą specjalną

Co roku PAIiIZ wręcza również nagrody specjalne. Wyróżnienie za całokształt działalności w Polsce w 2016 roku otrzymała firma 3M Poland. Dziś zatrudnia już 2,9 tys. pracowników w kilku polskich miastach, w tym we Wrocławiu, gdzie działa największe centrum produkcyjne na świecie tej korporacji.

jr/paiz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl