www.wroclaw.pl

  GLP buduje największe magazyny w aglomeracji wrocławskiej. Kolejna duża zagraniczna inwestycja pod Wrocławiem

  Firma GLP – międzynarodowy gigant nieruchomości logistycznych, rozpoczęła budowę Wrocław V Logistics Centre. Będą to największe magazyny w aglomeracji wrocławskiej. Na 50-hektarowym terenie powstaną budynki o powierzchni 240 tys. mkw. Pracę znajdzie tam 3 tys. osób.

  W podwrocławskich Magnicach budują Wrocław V Logistics Centre. Fot. GLP
  W podwrocławskich Magnicach budują Wrocław V Logistics Centre.

  Firma GLP – międzynarodowy gigant nieruchomości logistycznych, rozpoczął budowę Wrocław V Logistics Centre. Będą to największe powierzchnie magazynowe w aglomeracji wrocławskiej. Na 50-hektarowym terenie powstaną budynki o powierzchni 240 tys. mkw.

  W podwrocławskich Magnicach rozpoczęła się budowa obiektu o powierzchni ponad 41 tys. mkw., która potrwa do 2022 roku. Docelowo może tam powstać pięć budynków, każdy o powierzchni od 28 do 84 tys. mkw. do wynajęcia, certyfikowanych w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”.

  Możliwe jest też połączenie kilku budynków w jeden o powierzchni ponad 110 tys. mkw. Tuż obok znajduje się już hala o powierzchni ok. 60 tys. mkw. zrealizowana przez GLP trzy lata temu na zamówienie jednej z międzynarodowych marek e-commerce. Generalnym wykonawcą GLP Wrocław V Logistics Centre jest FB Antczak.

  Inwestor usprawnia też infrastrukturę w okolicy, budując m.in. rondo-węzeł na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do nowopowstających magazynów z drogą ekspresową S8.

  GLP magazyny, nieruchomości logistyczne

  GLP to międzynarodowa firma specjalizująca się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w obszarze logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów oraz technologii. Działa w Brazylii, Chinach, Europie, Indiach, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wietnamie, gdzie tworzy wartość dla klientów i inwestorów, zarządzając aktywami o łącznej wartości ponad 120 mld dolarów. Z budynków GLP korzystają takie firmy jak m.in. Amazon, DHL czy XPO Logistics.