wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. GLP buduje największe magazyny w aglomeracji wrocławskiej. Kolejna duża zagraniczna inwestycja pod Wrocławiem

GLP buduje największe magazyny w aglomeracji wrocławskiej. Kolejna duża zagraniczna inwestycja pod Wrocławiem

Jarek Ratajczak,

W podwrocławskich Magnicach budują Wrocław V Logistics Centre. GLP
W podwrocławskich Magnicach budują Wrocław V Logistics Centre.

Firma GLP – międzynarodowy gigant nieruchomości logistycznych, rozpoczęła budowę Wrocław V Logistics Centre. Będą to największe magazyny w aglomeracji wrocławskiej. Na 50-hektarowym terenie powstaną budynki o powierzchni 240 tys. mkw. Pracę znajdzie tam 3 tys. osób.

Firma GLP – międzynarodowy gigant nieruchomości logistycznych, rozpoczął budowę Wrocław V Logistics Centre. Będą to największe powierzchnie magazynowe w aglomeracji wrocławskiej. Na 50-hektarowym terenie powstaną budynki o powierzchni 240 tys. mkw.

W podwrocławskich Magnicach rozpoczęła się budowa obiektu o powierzchni ponad 41 tys. mkw., która potrwa do 2022 roku. Docelowo może tam powstać pięć budynków, każdy o powierzchni od 28 do 84 tys. mkw. do wynajęcia, certyfikowanych w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”.

Możliwe jest też połączenie kilku budynków w jeden o powierzchni ponad 110 tys. mkw. Tuż obok znajduje się już hala o powierzchni ok. 60 tys. mkw. zrealizowana przez GLP trzy lata temu na zamówienie jednej z międzynarodowych marek e-commerce. Generalnym wykonawcą GLP Wrocław V Logistics Centre jest FB Antczak.

Inwestor usprawnia też infrastrukturę w okolicy, budując m.in. rondo-węzeł na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do nowopowstających magazynów z drogą ekspresową S8.

GLP magazyny, nieruchomości logistyczne

GLP to międzynarodowa firma specjalizująca się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w obszarze logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów oraz technologii. Działa w Brazylii, Chinach, Europie, Indiach, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wietnamie, gdzie tworzy wartość dla klientów i inwestorów, zarządzając aktywami o łącznej wartości ponad 120 mld dolarów. Z budynków GLP korzystają takie firmy jak m.in. Amazon, DHL czy XPO Logistics.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl