wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Gmina Wrocław sprzedaje nieruchomości. Kamienica z widokiem na Uniwersytet Wrocławski
Kamienica przy pl. Uniwersyteckim 7 Tomasz Hołod
Kamienica przy pl. Uniwersyteckim 7

Giełda Nieruchomości prowadzona przez Urząd Miejski we Wrocławiu to aktualizowana na bieżąco baza informacji o nieruchomościach oferowanych przez gminę do sprzedaży w trybie przetargowym. Głównym jej narzędziem jest wyszukiwarka, dzięki której można w łatwy sposób odnaleźć interesującą nas nieruchomość. Prezentujemy wybrane nieruchomości, które miasto chce sprzedać.

Kamienica przy Uniwersytecie Wrocławskim

pl. Uniwersytecki 7 Fot. Tomasz Hołod
pl. Uniwersytecki 7

Kamienica przy pl. Uniwersyteckim 7 to prawdziwa perła wśród nieruchomości, które miasto chce sprzedać. Powstała w 1870 r. – dziś jest pięknie odrestaurowana, po generalnym remoncie i ma coś wyjątkowego – przepiękny widok na gmach Uniwersytetu Wrocławskiego.

6-kondygnacyjny budynek o powierzchni 1 410 mkw. położony jest na działce liczącej 325 mkw. Przeznaczony jest pod mieszkania i usługi. Cena wywoławcza wynosi 30 mln zł, a ponieważ nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków, sprzedaż będzie obniżona o 30%. Przetarg zaplanowano na 31 maja 2021 r.

Kamienica przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 6

Księcia Józefa Poniatowskiego 6 Fot. UM Wrocławia
Księcia Józefa Poniatowskiego 6

Miasto sprzedaje 6-kondygnacyjny budynek mieszkalny przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 6. Kamienica jest wielorodzinna i podpiwniczona, o powierzchni ogólnej ok. 2578 mkw., na działce liczącej 469 mkw.

Budynek pochodzi z końca XIX w. i jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków Wrocławia. Cena wywoławcza wynosi 9 mln 670 tys. zł. Przetarg zaplanowano na 9 lipca 2021 r.

Nieruchomość na Psim Polu

Nieruchomość przy ul. Irysowej Fot. UM Wrocławia
Nieruchomość przy ul. Irysowej

Niezabudowana nieruchomość przy ul. Irysowej ma powierzchnię 22 890 mkw. Na terenie działki znajduje się staw. Obszar jest atrakcyjny krajobrazowo, na którym można wybudować m.in. hotel, centrum kongresowe i konferencyjne, biura oraz kryte i terenowe urządzenia sportowe.

Przewidziane są tam także usługi w tym m.in.: handel detaliczny małopowierzchniowy i gastronomia a także widowiskowe obiekty kulturalne oraz poradnie i pracownie medyczne. Cena wywoławcza wynosi 3 mln 750 tys. zł. Przetarg odbędzie się 7 czerwca 2021 r.

Giełda Nieruchomości UM Wrocławia

Giełda Nieruchomości dostępna jest na stronach Urzędu Miejskiego Wrocławia. Oferty pogrupowane są w dwóch podstawowych kategoriach: nieruchomości (grunty i budynki) oraz lokale (mieszkalne i użytkowe).

Przechodząc do jednej z kategorii i klikając, opcję wyszukaj można zawęzić obszar do konkretnych ofert. Po przejściu do wybranej oferty wyświetlają się dane nieruchomości, zdjęcia, mapa oraz inne informacje; w panelu odnośniki istnieje możliwość pobrania skanów dokumentów dotyczących nieruchomości.

Zasady korzystania z Giełdy Nieruchomości

  • Status „oferta w przygotowaniu” oznacza uruchomioną procedurę wprowadzania nieruchomości do obrotu cywilnoprawnego (np. podział, wycena), której wynikiem jest sporządzony wykaz nieruchomości.
  • Status „oferta aktualna” oznacza, że ustalone zostały warunki przetargowe (m.in. data, godzina, rodzaj przetargu), które zawarte są w ogłoszeniu o przetargu.
  • Oferta zachowuje swój status „aktualna” do czasu sprzedaży nieruchomości. Z chwilą sprzedaży nieruchomość uzyskuje status „sprzedane”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl