Wrocław wśród najlepszych na świecie miejsc do inwestowania

130 miast z całego świata, a w czołówce najlepszych miejsc do inwestowania - Wrocław. Tak wygląda najnowszy międzynarodowy ranking Global Cities of Future 2014/2015 przygotowany przez fDi Intelligence z grupy Financial Times. O wynikach rankingu napisała „Rzeczpospolita”.

  • Wrocław

    Wrocław wśród najlepszych na świecie miejsc do inwestowania


Wrocław zajął wysokie szóste miejsce w globalnym zestawieniu miast rynków wschodzących i dziewiąte w klasyfikacji wszystkich miast z najlepszymi strategiami przyciągania inwestycji. Stolica Dolnego Śląska otrzymała także trzecią lokatę wśród dużych miast pod względem przyjazności dla prowadzenia biznesu. W tej ostatniej kategorii, ale w globalnym zestawieniu miast wschodzących, jest nawet liderem, ponadto sklasyfikowano ją na miejscu piątym pod względem kapitału ludzkiego i jakości życia i na miejscu dziesiątym w zestawieniu dostępności.

W klasyfikacji Global Cities of Future 2014/2015 wygrał Singapur, drugi był Londyn, a trzeci Hongkong. Warszawa zajęła 23. miejsce. W rankingu miast przyszłości oceniano 130 metropolii. Brano pod uwagę m.in. łatwość uruchamiania działalności gospodarczej, stawki podatkowe czy odsetek osób z wyższym wykształceniem wśród zatrudnionych oraz bliskość lotniska i obecności globalnych rynków finansowych.

Źródło: RzeczpospolitaZgłoś uwagę