wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Whirlpool połączył swoje siły z Beko. Powstała nowa spółka

Podpisano właśnie umowę pomiędzy Arçelik spółką - córką Beko B.V. a należącą do Whirlpool Corporation spółką - córką Whirlpool EMEA Holdings LLC. Tym samym powstało Beko Europe, które będzie połączeniem europejskiej części Whirlpool oraz działów sprzętu AGD, elektroniki użytkowej i klimatyzacji Arçelika. Jedna z jej stref produkcyjnych znajduje się we Wrocławiu.

Reklama

Beko Europe będzie dostawcą sprzętu AGD tworzonego z myślą o zrównoważonym rozwoju. 75 proc. nowo powstałej spółki należy do Beko B.V., a 25 proc. do Whirlpool Corporation. Szacuje się, że z ponad 20 tys. pracowników i zdolnością produkcyjną wynoszącą około 24 mln produktów AGD rocznie, firma ta będzie numerem jeden w Europie pod względem ilości dostarczanych produktów w tej branży. 

Jedna strefa produkcyjna jest we Wrocławiu

Nowa spółka będzie połączeniem europejskiej części Whirlpool oraz działów sprzętu AGD, elektroniki użytkowej, klimatyzacji i małego sprzętu AGD Arçelika. W ramach firmy będzie działało 11 stref produkcyjnych w Europie. Jedna z polskich stref zlokalizowana jest we Wrocławiu, a kolejne w Radomsku i Łodzi. Pozostałe znajdują się na terenie Włoch, Słowacji, Wielkiej Brytanii oraz Rumunii. Spółka posiada również 6 ośrodków badawczo-rozwojowych. 

Kamień milowy w rozwoju światowego producenta AGD

Według Hakana Bulgurlu, CEO Arçelika, w ciągu ostatnich dziesięciu lat firma wyznaczyła sobie jasne cele rozwoju swojego biznesu i przekształcenia branży, a jej wzrost był napędzany przemyślanymi przejęciami i przełomowymi joint venture z wiodącymi firmami, takimi jak Singer w Bangladeszu i Hitachi w Azji.

Utworzenie Beko Europe i przejęcie aktywów MENA Whirlpool stanowi kolejny kamień milowy w naszej podróży.
Hakan Bulgurlu

Globalnie Arçelik będzie teraz działał na 57 rynkach, z przewidywanymi obrotami przekraczającymi 11 mld euro i zatrudnieniem wynoszącym ponad 55 tys. pracowników. Roczna zdolność produkcyjna spółki również znacząco wzrośnie, gdyż całkowita liczba zakładów produkcyjnych wyniesie 45.

Usprawnią życie w domu

Z kolei według Marca Bitzera, przewodniczącego i dyrektora generalnego Whirlpool Corporation, utworzenie Beko Europe otwiera ekscytujący, nowy rozdział w tworzeniu większej wartości dla europejskich konsumentów poprzez atrakcyjne marki, zrównoważoną produkcję, innowacje produktowe i usługi konsumenckie.

Czekamy z niecierpliwością na znaczne możliwości, jakie Beko Europe otworzy dla konsumentów w ciągłym dążeniu do poprawy życia w domu.
Marc Bitzer

Łącząc nasze działania, osiągamy nowe możliwości i musimy teraz ciężko pracować, aby mogły one służyć potrzebom naszych klientów i konsumentów. Dążymy do napędzania przemysłu AGD w Europie w kierunku bardziej konkurencyjnej i przyjaznej dla środowiska przyszłości. Nasze komplementarne zespoły będą kluczowe w realizacji tego celu.
Ragıp Balcıoglu, dyrektor generalny Beko Europe

Przeprowadzona właśnie transakcja oznacza również przejęcie przez Arçelik zarządzania operacjami Whirlpool na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl