wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zakład Volvo Buses we Wrocławiu z nowym inwestorem ze Szwecji. Co będzie produkować Aira?

Zakład Volvo Buses we Wrocławiu z nowym inwestorem ze Szwecji. Co będzie produkować Aira?

Jarek Ratajczak,

Pracownicy i fabryka Volvo Buses Dolnośląska Solidarność
Pracownicy i fabryka Volvo Buses

Firma Vargas i jej spółka Aira – inwestują we Wrocławiu w fabrykę pomp ciepła. Produkcja ruszy w likwidowanej fabryce Volvo Buses przy ul. Mydlanej. Byli pracownicy Volvo mają szansę na nową pracę. Szczegóły inwestycji we Wrocławiu Aira przedstawi 26 czerwca.

Reklama

W Sztokholmie, w specjalnym komunikacie, szwedzka spółka Vargas ogłosiła 16 czerwca swoje czwarte przedsięwzięcie mające na celu przyspieszenie dekarbonizacji. Chodzi o spółkę Aira, która  we Wrocławiu, w likwidowanej fabryce Volvo Buses przy ul. Mydlanej, rozpocznie nową działalność i będzie produkować pompy ciepła.

Nowe przedsięwzięcie ma stać się europejską marką numer jeden w sprzedaży bezpośredniej do konsumenta w zakresie technologii czystej energii, dostarczając innowacyjne i przystępne cenowo rozwiązania z inteligentnymi pompami ciepła
czytamy w komunikacie spółki Vargas.

Aira została założona przez Vargasa w Sztokholmie w 2022 roku. Obecnie Aira jest we Włoszech, a jeszcze w tym roku wystartuje w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Ambicją firmy na rok 2030 jest obecność na ponad 20 rynkach, zatrudniając ponad 10 000 ekspertów i techników ds. czystej energii w całej Europie.

Fabryka Aira we Wrocławiu. Produkcja rozpocznie się w 2024 roku.

Spółka informuje, że w ciągu dziesięciu lat Aira będzie obsługiwać 5 milionów europejskich domów za pomocą bardzo potrzebnego ekologicznego i tańszego ogrzewania. Aby zrealizować te plany Aira będzie miała zakład we Wrocławiu, gdzie produkcja rozpocznie się w 2024 roku.

– Dzięki technologii czystej energii dla każdego domu, Aira przekształca ogrzewanie mieszkaniowe i przyspiesza europejską transformację energetyczną i dekarbonizację. Dzisiaj konsumenci wydają tysiące euro na nieefektywne, brudne i drogie ogrzewanie gazowe. Sprawimy, że pompy ciepła będą przystępne cenowo, obniżymy rachunki za energię i emisje – Martin Lewerth, dyrektor generalny Aira

Szczegóły inwestycji we Wrocławiu Aira przedstawi 26 czerwca.

Fabryka autobusów Volvo przy ul. Mydlanej zostanie zamknięta.

Przypomnijmy, że 16 marca w specjalnym komunikacie i na konferencji prasowej firma Volvo ujawniła, że Volvo Buses zmienia model biznesowy w Europie. Firma Volvo podjęła decyzję o stopniowym wygaszeniu i zamknięciu fabryki we Wrocławiu w 2024 roku.

Nowe możliwości dla pracowników Volvo Buses

W wyniku rozmów pomiędzy Volvo Buses i Vargas Holding podpisano list intencyjny, zgodnie z którym planowana jest sprzedaż wydzielonych nieruchomości Volvo Buses we Wrocławiu na rzecz Vargas Holding.

Z komunikatu wiadomo, że nowy inwestor rozpocznie działalność o innym profilu i będzie stopniowo rozbudowywał zakład produkcyjny we Wrocławiu. Produkcja rozpocznie się w 2024 roku i będzie rozwijana w kolejnych latach. List intencyjny obejmuje zamiar Vargas Holding zaoferowania zatrudnienia części pracowników Volvo Buses (pracuje tam 1500 osób), niektórych już w trzecim kwartale 2023 roku. Szczegóły inwestycji we Wrocławiu Aira przedstawi 26 czerwca. Czytaj także: Zwalniani pracownicy Volvo Buses odejdą z odprawami.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl