wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Viessmann inwestuje 200 mln euro w zaawansowany technologicznie zakład. Zobacz gdzie, bo szukają pracowników [14.07.2022]

Viessmann, którego zakłady i centra od lat są obecne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, rusza z budową wielkiej fabryki. To oznacza, że najnowsza inwestycja światowego lidera systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych w Europie będzie w naszym regionie. Wiadomo już, że Viessmann zainwestuje 200 mln euro w zaawansowany technologicznie zakład. 14 lipca 2022 r. podczas wmurowania kamienia węgielnego był premier Mateusz Morawiecki, który podkreślił, że firma Viessmann demonstruje, jak blisko od dziesięcioleci związana jest z Polską.

Reklama

Viessmann wybuduje supernowoczesny zakład. Skala inwestycji jest imponująca

Viessmann, jeden z wiodących na świecie dostawców zrównoważonych rozwiązań w zakresie klimatyzacji (ogrzewania, chłodzenia, jakości wody i powietrza) oraz energii odnawialnej, buduje nową siedzibę dla swojego największego działu Climate Solutions w Legnicy na Dolnym Śląsku.

Przedsiębiorstwo ogłosiło już wiosną, że w ciągu najbliższych trzech lat planuje rekordowe inwestycje w wysokości 1 mld euro w rozwój pomp ciepła i ekologicznych rozwiązań klimatyzacyjnych. Inwestycja o wartości ponad 200 mln euro w nową fabrykę na Dolnym Śląsku – kolejny zakład Grupy produkujący pompy ciepła – jest centralnym elementem ofensywy firmy w zakresie ekologicznych rozwiązań klimatyzacyjnych.

Dzięki zastosowaniu najbardziej efektywnych technologii, nowa lokalizacja firmy Viessmann przyczyni się do przyspieszenia rozwoju pomp ciepła jako kluczowego elementu szerokiej oferty zielonych, a przede wszystkim przyszłościowych rozwiązań zapewniających maksymalną ochronę klimatu.

Oprócz pomp ciepła firma Viessmann konsekwentnie kontynuuje rozbudowę mocy produkcyjnych w zakresie systemów magazynowania energii elektrycznej, kolektorów słonecznych i instalacji ciepłowniczych. Planowane są już kolejne inwestycje w kolejnych europejskich lokalizacjach, w tym także na terenie Niemiec.

Otwarcie nowego zakładu Viessmann i nowe miejsca pracy

Ukończenie budowy planowane jest na 2023 rok. W nowej lokalizacji zatrudnienie znajdzie w przyszłości 1700 osób. Viessmann miejsca pracy, kariera, rekrutacja.

Polska odgrywa dla firmy Viessmann kluczową rolę

Największy dział firmy Viessmann, Climate Solutions, zatrudnia obecnie w Polsce 1250 osób. W 2023 roku, wraz z otwarciem planowanej siedziby drugiego co do wielkości działu firmy – Refrigeration Solutions – powstanie kolejnych 150 miejsc pracy. Za pośrednictwem polskich spółek wchodzących w skład portfolio, takich jak Kospel czy ETX, globalna rodzina Viessmann rozwija ponadto szeroką ofertę zielonych rozwiązań grzewczych korzystających z energii elektrycznej oraz instalacji ciepłowniczych.

W odróżnieniu od niektórych innych przedsiębiorstw, które dokonują tylko inwestycji krótkoterminowych, firma rodzinna Viessmann demonstruje, jak blisko od dziesięcioleci związana jest z Polską. Dobitnym dowodem tej więzi jest kolejna inwestycja firmy w Legnicy 
Mateusz Morawiecki, premier RP.

Max Viessmann, CEO Grupy Viessmann zaznaczył, że marka Viessmann od ponad 105 lat jest synonimem pozytywnej zmiany, wyraźnie zorientowanej na efektywność energetyczną i rozwój nowych technologii.

Dzisiaj rozpoczynamy w Legnicy budowę zakładu, który pomoże nam w dalszej realizacji naszego celu: „We create living spaces for generations to come”, wpisując się tym samym konsekwentnie w przyszłość naszej firmy rodzinnej o 105-letniej historii
Max Viessmann, CEO Grupy Viessmann.

Thomas Heim, CEO Viessmann Climate Solutions dodał, że budowa nowego zakładu w Legnicy odgrywa kluczową rolę w ramach naszej historycznej inwestycji o wartości 1 miliarda euro, mającej na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych, zintensyfikowanie prac badawczo-rozwojowych i poszerzenie oferty ekologicznych rozwiązań klimatyzacyjnych z naciskiem na pompy ciepła, a tym samym – budowanie naszego zaangażowania na rzecz ochrony planety - zaznaczył. 

Planowana inwestycja w Legnicy stanowi kamień milowy w dalszym rozwoju tej lokalizacji. Daje nam możliwość stworzenia dodatkowych miejsc pracy, jak również dalszego rozwoju lokalnych rynków oraz bliskiej i pełnej zaufania współpracy z naszymi partnerami
Tomasz Tomczak, prezes Zarządu Viessmann Polska.

Viessmann od ponad 20 lat na Dolnym Śląsku

Firma Viessmann prowadzi w Legnicy produkcję elementów systemowych i urządzeń od ponad 20 lat – są to przede wszystkim pompy ciepła, które są szczególnie ważne z punktu widzenia realizacji celów globalnej polityki energetycznej i klimatycznej. Podczas poszukiwania lokalizacji dla nowego centrum logistycznego, dobre doświadczenia zdobyte w Legnicy przez dwie minione dekady były powodem podjęcia decyzji o rozbudowie i częściowej przebudowie istniejącej siedziby.

W czerwcu wmurowano kamień węgielny pod budowę w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby działu Refrigeration Solutions. Bliskie usytuowanie dwóch największych i najważniejszych działów firmy, Climate Solutions i Refrigeration Solutions, pozwoli nie tylko wykorzystać duże synergie inwestycyjne, ale również ułatwi wprowadzenie standardów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl