wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

700 osób w ciągu najbliższych lat planuje zatrudnić do wrocławskich centrów biznesowych firma UNIT4 - dostawca aplikacji dla sektora usług. M.in. na ten cel firma otrzymała rządową dotację. Rekrutacja już się rozpoczęła. Firma oferuje oferty pracy dla programistów, testerów, analityków, specjalistów ds. obsługi klienta.

Reklama

W celu wsparcia firmy w rozwoju oprogramowania oraz realizacji nowych miejsc pracy, UNIT4 Polska otrzymała dotację rządową w wysokości 4 100 000 zł. Grant w aplikowaniu o pomoc publiczną udało się zdobyć dzięki wsparciu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Realizowane plany inwestycyjne firmy we Wrocławiu to m.in. efekt rozmów, które pod koniec ubiegłego roku prowadzili Jose Duarte prezes UNIT4 i Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia.

– Dla nas oznacza to dalszy rozwój jednej z wiodących branż, jaką jest IT, oraz nowe miejsca pracy dla najlepszych programistów. Firma UNIT4 to ważny partner naszych lokalnych inicjatyw, a także uczestnik WRO DAY – kampanii promującej Wrocław i wrocławskich pracodawców na uczelniach w innych miastach kraju – mówi Dariusz Ostrowski, prezes ARAW.

- Wybraliśmy Polskę, ponieważ jest tutaj wielu utalentowanych, ambitnych ludzi, którzy mają dostęp do najlepszej edukacji. Mamy wieloletnie doświadczenie na rynku polskim, dzięki pozyskaniu wrocławskiej spółki TETA, stąd nasze przekonanie, że osoby zatrudnione w nowych centach będą tworzyć i dostarczać usługi i produkty najwyższej jakości - podkreśla Jose Duarte, prezes UNIT4.

Rozwój wrocławskich centrów biznesowych

UNIT4 wybrało Wrocław jako miejsce lokalizacji międzynarodowego centrum wsparcia klientów oraz R&D. Do centrum już rekrutowana jest pierwsza grupa inżynierów, którzy będą pracować nad najbardziej nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi w zakresie technologii przetwarzania w chmurze oraz technologii mobilnych, społecznościowych i analitycznych. Firma oferuje oferty pracy dla programistów, testerów, analityków, specjalistów ds. obsługi klienta. Wrocław dla grupy UNIT jest strategicznym rynkiem. W 2010 r. firma przejęła wrocławską spółkę TETA.

W marcu UNIT4 przeniesie się do nowej siedziby przy ul. Strzegomskiej.

– W Polsce będą rozwijane najbardziej innowacyjne elementy oferty produktowej firmy UNIT4 związane głównie z elastycznością systemu, łatwością pracy, z technologiami mobilnymi i cloud computing. Jest to dobra widomość dla rodziny produktów TETA, które w Polsce, biorąc pod uwagę ich bardzo wysoką pozycję rynkową, są wciąż najważniejszym produktem firmy. Będziemy wzbogacać je o nowe funkcjonalności, w których UNIT4 ma bardzo duże sukcesy w innych krajach, a których do tej pory nie oferowaliśmy w Polsce m.in. moduły do zarządzania projektami, czy wspierania uczelni w zakresie dziekanatu i obsługi studentów – mówi Artur Sawicki, dyr. zarządzający UNIT4 Polska.

Firma UNIT4 Polska

UNIT4 zajmuje się w Polsce rozwojem systemów klasy ERP i HR, sprzedawanych pod marką TETA. Obecnie z rozwiązań UNIT4 Polska korzysta ponad 2 tys. firm i instytucji dużej i średniej wielkości, będących liderami w swoich branżach. Firma oferuje system TETA HR będący liderem na rynku HR oraz TETA ERP zorientowany na ludzi system klasy ERP, automatyzujący bieżącą pracę, na rzecz działań strategicznych. Firma UNIT4 ma siedzibę w Holandii, działa w 26 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 4 tys. osób.

Wrocław liderem centrów badawczo-rozwojowych w Polsce – czytaj więcej:

Wrocław w czołówce europejskich centrów usług finansowych.

Wrocław wśród najlepszych miast do życia

Wrocławski REC Global wyróżniony przez COBCOE

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl