Wrocław wśród najlepszych miast do życia

230 miast z całego świata i wśród najlepszych miejsc do życia Wrocław – tak wygląda najnowszy, międzynarodowy ranking "Quality of Living", opublikowany przez firmę doradczą Mercer.

  • "Quality of Living" Mercer

    "Quality of Living", źródło: Mercer


W rankingu "Quality of Living" – zobacz raport, ujęte zostały dwa polskie miasta - Wrocław znalazł się na 100 miejscu, a Warszawa na 79. Mercer docenił Wrocław także w klasyfikacji miast, które aspirują do miana cetrów biznesowych. Pod tym względem atutami stolicy Dolnego Śląska są m.in.: wykształcenie pracowników i infrastruktura.

Wrocław wśród najlepszych miast do życia

W klasyfikacji najlepszych miejsc do życia brano pod uwagę m.in. sytuację polityczną, poziom oświaty, transportu, opieki medycznej oraz ofertę kulturalną. W ten sposób porównywana jest jakość życia w poszczególnych metropoliach na całym świecie. Na podstawie tych danych międzynarodowe firmy i organizacje – mogą szacować wynagrodzenie dla specjalistów pracujących poza swoim krajem.

W rankingu najlepszych miejsc do życia od 6 lat wygrywa Wiedeń. W pierwszej trójce znalazły się jeszcze Zurych i Auckland z Nowej Zelandii. Na końcu stawki są: Port-au-Prince na Haiti, Bangi w Republice Środkowoafrykańskiej oraz Bagdad w Iraku.

Wrocław w międzynarodowych rankingach

Wrocław wśród najlepszych na świecie miejsc do inwestowania - Global Cities of Future 2014/2015.

Wrocław w czołówce europejskich centrów usług finansowych - Financial Times.

Wrocław bardzo atrakcyjny do zamieszkania - Poland Sotheby's International Realty.

Wrocław jednym z najmądrzejszych miast - IESE Business School.

Wrocław liderem w przyciąganiu inwestorów - Financial Times.Zgłoś uwagę