wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Symbol 2020 – ARAW w gronie liderów branż
Wrocław UM Wrocławia
Wrocław

Najlepsi w kraju przedstawiciele firm, przedsiębiorstw, instytucji oraz uczelni zostali uhonorowani nagrodą „Symbol 2020”. Wśród laureatów jubileuszowej 10. edycji jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Miejską spółkę doceniono m.in. za pozyskiwania inwestorów, pomoc w tworzeniu miejsc pracy i wspieranie współpracy pomiędzy samorządami.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie było gali finałowej Programu „Symbol 2020”. Uroczystości odbyły się online. W tegorocznej edycji kapituła nagrodziła ponad 70 podmiotów z różnych branż oraz świata nauki. Wszyscy wyróżniają się skutecznym zarządzaniem, innowacyjnością rozwojem oraz synergią nauki i biznesu. Tytuł „Symbol Wsparcia Biznesu 2020” otrzymała Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Symbol to nagroda, która potwierdza szeroko pojętą jakość funkcjonowania. Przyznajemy ją tym, którzy prezentują takie wartości jak skuteczność, rozwój, profesjonalizm, prestiż i kreatywność. To nagroda dla tych, którzy zmieniają świat

Jakub Lisiecki, redaktor naczelny „Monitora Rynkowego” i „Monitora Biznesu”

Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej podkreśla, że dla spółki to szczególne wyróżnienie, bo przyznane za trudny z powodu koronawirusa rok 2020.

To nagroda dla całego Wrocławia, zarówno dla władz miejskich, jak i całego ekosystemu biznesowego. Od wielu lat konsekwentnie realizowana strategia rozwoju przedsiębiorczości stworzyła dojrzały, odpowiedzialny i współpracujący ze sobą ekosystem biznesowy. Ogromne zaangażowanie władz samorządowych Wrocławia poprzez wprowadzenie lokalnych pakietów pomocy przedsiębiorcom przyczyniło się w dużym stopniu do zachowania odporności miasta na kryzys

Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Wśród nagrodzonych z Wrocławia są także: Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej – „Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2020”; Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – „Symbol Innowacji 2020”; Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk” – „Symbol Dekady 2011-2020”.

ARAW wspiera rozwój regionu

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej doceniona została za to, że jako pierwsza miejska spółka w Polsce, od 2005 r. z sukcesem pracuje na rzecz pozyskiwania inwestorów, pomaga tworzyć miejsca pracy i wspiera współpracę pomiędzy samorządami.

Dotąd ARAW przyczyniła się do realizacji ponad 200 projektów inwestycyjnych. Firmy, z którymi współpracowaliśmy, utworzyły 100 tys. miejsc pracy. Spółka także ewoluowała. Najpierw koncentrowaliśmy się na ściąganiu zagranicznych inwestorów, potem poprzez zainicjowanie programu „Polski czempion” wspieraliśmy również polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej. Dziś dodatkowo koordynujemy miejską politykę startupową, jesteśmy zaangażowani w projekty akademickie, gdzie ściągamy do Wrocławia studentów zagranicznych. Na bieżąco reagujemy na nowe potrzeby i trendy rozwojowe

Magdalena Okulowska w publikacji na łamach „Pulsu Biznesu”.

Materiał wideo z finału 10. jubileuszowej edycji Programu „Symbol 2020”

Program Symbol prowadzony jest przez redakcję „Monitora Rynkowego”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Monitora Biznesu”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Rzeczpospolitą”.

W skład kapituły Programu Symbol wchodzą: Prezes TUV Nord Polska Henryk Warkocz, dr hab. Katarzyna Bilińska- Reformat, prof. UE Katowice, dr Mateusz Grzesiak, dr Jan Rzymełka, Joanna Drzazga-Lisiecka oraz Jakub Lisiecki.

Wśród laureatów Programu Symbol jest wiele znaczących marek, łącznie z najbardziej rozpoznawalnymi podmiotami w kraju. Spółki giełdowe, spółki Skarbu Państwa, światowe koncerny, najważniejsze Polskie jednostki naukowe, przedstawiciele strategicznych branż, liderzy innowacyjności.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl