wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. We Wrocławiu rozmawiali o amerykańskim biznesie

Współtwórcy sukcesów Apple oraz Netflix byli gośćmi ostatniej w tym roku edycji Startup WRO Meetup, która odbyła się 22 listopada 2023 r. w Basecamp przy ul. Sienkiewicza. Ponad 200 innowatorów, founderów, inwestorów oraz studentów wzięło udział w debatach, które tym razem toczyły się pod hasłem “Across the Atlantic”.

Reklama

Ponad 200 twórców nowych technologii, inwestorów oraz osób, które chciały dowiedzieć się więcej o drodze do sukcesu w branży technologicznej i rozrywkowej, wzięło udział w czwartej i ostatniej w tym roku, edycji Startup WRO Meetup. Również tym razem nikt nie narzekał na brak inspiracji i wiedzy, która może pomóc w rozwoju własnego startupu lub kariery zawodowej.

Z małego biznesu może powstać potęga

W środę na scenie Startup WRO Meetup wystąpił m.in. Arthur Mrozowski, współtwórca historii sukcesu Netflixa, który opowiedział m.in. o tym, w jaki sposób ta znana platforma streamingowa przekształciła się z wypożyczalni DVD w światowego giganta rozrywki online.

Gościem spotkania był również Daniel Kottke, jeden z pierwszych pracowników koncernu Apple, będącego obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych brandów na świecie, choć jego początki również były skromne.

Wrocław kolebką technologii?

Według Arthura Mrozowskiego, Wrocław jest kolebką technologii w Polsce.

Cieszę się, że miałem możliwość spotkać się z ludźmi, którzy tworzą nową przyszłość, technologię. Jestem dumny z tego, że Polska jest dominującym technologicznie parkiem. Jestem pewien, że wielu z tych ludzi, których tu spotkałem, przyjedzie do Doliny Krzemowej i będą to kiedyś duże nazwiska.
Arthur Mrozowski

Według niego takie wydarzenia, jak Startup WRO Meetup są bardzo potrzebne.

To jest zawsze początek czegoś, co doprowadza konsekwetnie do czegoś nowego. Ludzie mają szansę się poznać, a dzięki temu budowane są relacje, które mogą przerodzić się w efektywną współpracę.
Arthur Mrozowski

Do zobaczenia w 2024 roku

Jak twierdzi Paulina Muszyńska, kierowniczka Startup Wrocław, w ciągu tegorocznych spotkań poruszonych zostało wiele tematów związanych z technologiami. Rozmowy dotyczyły też tego, jak zdobyć pieniądze na inwestycje startupowe, a także ekspansji zagranicznej. Uczestnicy Startup WRO Meetup dyskutowali też o współpracy biznesu z nauką.

Tym razem mamy specjalnych gości ze Stanów Zjednoczonych, stąd też tematem jest biznes nie tylko w Dolinie Krzemowej, ale też w całych Stanach Zjednoczonych. Bardzo się cieszymy, że dzisiejsze spotkanie zgromadziło tak dużą publiczność. W związku z tegorocznym sukcesem Startup WRO Meetup! Planujemy już serię podobnych spotkań w 2024 roku.
Paulina Muszyńska

Organizatorami Startup WRO Meetup były: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Startup Wrocław. Natomiast partnerzy strategiczni wydarzenia to Bank BNP Paribas i SDZ Legal Schindhelm.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl