wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Młodzi przedsiębiorcy spotkali się na Startup WRO Meetup. Rozmawiali o finansowaniu

Finansowanie projektów startupowych było tematem pierwszego tegorocznego spotkania z cyklu Startup WRO Meetup, które odbyło się 28 lutego w Basecamp Student przy ul. Sienkiewicza. Przedstawiciele młodych firm technologicznych mogli nie tylko dowiedzieć się z jakich źródeł pozyskać pieniądze na swoje projekty, ale też nawiązać wiele ciekawych kontaktów, także z inwestorami.

Reklama

Właśnie ruszyła druga edycja cyklu Startup WRO Meetup. To merytoryczno-networkingowe spotkania dla startupów, przedsiębiorców i entuzjastów technologii. Pierwsze tegoroczne wydarzenie organizowane przez Startup Wroclaw odbyło się 28 lutego 2024 r.

Rozpoczęliśmy właśnie drugi sezon spotkań dla startupów, innowatorów i facynatów technologii. Cieszymy się, że wydarzenie jest cały czas bardzo popularne. Wzięło w nim udział ponad 220 osób. To jeszcze więcej niż w poprzednich edycjach organizowanych przez nas spotkań.
Paulina Muszyńska, kierowniczka Startup Wroclaw

Według Pauliny Muszyńskiej świadczy to o tym, że we Wrocławiu jest coraz więcej osób zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i innowacjami.

Dziś rozmawialiśmy o finansach oraz o tym jakie możliwości dają fundusze i inne organizacje, które dysponują środkami na rozwój startupów.
Paulina Muszyńska

Unia Europejska stawia na nowe technologie, środowisko i energię

Uczestnicy spotkania mogli porozmawiać z ekspertami o możliwościach finansowania ich przedsięwzięć finansowych. Podzielili się oni swoją wiedzą na temat sposobów oraz źródeł, z których można pozyskać środki na rozwój startupów.

Agnieszka Wojdyr, główna administratorka w Komisji Europejskiej opowiedziała o tym, co może im zaoferować ta instytucja.

Szukamy startupów, które mają ambicje rozwijać się na poziomie europejskim i światowym. To są elitarne startupy i wierzę, że można je znaleźć również we Wrocławiu. Zwłaszcza, że właśnie tu jest wiele takich, które zajmują się najnowszymi technologiami i sztuczną inteligencją.
Agnieszka Wojdyr

Jak twierdzi ekspertka Komisji Europejskiej, póki co bardzo mało polskich firm otrzymuje takie finansowanie. Być może brakuje im informacji lub wsparcia praktycznego.

Zachęcam do zaangażowania się w to startupy zajmujące się środowiskiem lub energią. To są sektory, które Komisja Europejska będzie chciała szczególnie wspierać.
Agnieszka Wojdyr

Młode firmy chcą się spotykać i wymieniać doświadczeniami

Podczas spotkania swoim doświadczeniem dotyczącym umiejętnego kierowania przepływami gotówki, ich optymalizacją i efektywną kontrolą finansową, podzieliła się też Ewa Smektała z Cedepe. Natomiast część merytoryczną zwieńczył Adrian Czyczerski, prezes Meeting Application, który opowiedział o swojej biznesowej drodze w świecie eventów. Według niego zdecydowanie warto brać udział w takich wydarzeniach jak Startup WRO Meetup.

W trakcie covidu zauważyliśmy, że potrzeba bliskości i wymiany informacji twarzą w twarz jest niezwykle ważna i organizacja tego typu wydarzeń, gdzie młode firmy mogą poznawać się i dzielić się wiedzą i pomagać sobie nawzajem jest kluczowa.
Adrian Czyczerski

Podczas spotkania zaprezentowano również główne wnioski płynące z najnowszego raportu “Polskie Startupy 2023” stworzonego przez Fundację Startup Poland, w którym to Wrocław drugi rok z rzędu został liderem pod względem liczby spółek technologicznych w kraju.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl