wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Spore zainteresowanie powiększaniem ogródków gastronomicznych [WIDEO]

W samym centrum już około 50 restauracji wystąpiło z wnioskiem o powiększenie ogródków gastronomicznych. Taką możliwość dało lokalnym przedsiębiorcom miasto Wrocław w ramach pomocy w czasach epidemii.

Reklama

Wrocławscy restauratorzy z Rynku i okolic mogą starać się o wydłużenie ogródków gastronomicznych maksymalnie o 3 metry. Ta przestrzeń może być przeznaczona na wystawienie dodatkowych stolików i krzeseł (bez ogrodzenia i parasoli) i wyznaczenie tzw. strefy wypoczynku. Ma to pomóc restauratorom w jak najsprawniejszym funkcjonowaniu, przy zachowaniu obowiązujących środków bezpieczeństwa.

Pomysł spodobał się wrocławskim przedsiębiorcom. W pierwszych tygodniach  z takiej możliwości tylko w centrum skorzystało blisko pięćdziesiąt lokali.

– Pomysł jest doskonały, był to jedyny możliwy pomysł, aby utrzymać ilość miejsc sprzedaży sprzed pandemii. Bez powiększenie mielibyśmy duże problemy, żeby zapełnić choć 30 % miejsc, które mieliśmy do tej pory – mówi Zbigniew Dobek, właściciel lokalu PRL oraz prezes Stowarzyszenia Nasz Rynek.

Restauratorzy spoza centrum również mogą korzystać z takiej możliwości.

Jednak tutaj formalności wyglądają trochę inaczej. W tym przypadku niezbędne wnioski o zajęcie pasa jezdni trzeba złożyć do Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego Wrocławia i ZDiUM. Z tej możliwości skorzystało już kilkunastu właścicieli lokali. 

Czytaj więcej: Jak wystąpić o powiększenie ogródka gastronomicznego? [WNIOSEK]

Tworzenie dodatkowych stref wypoczynku to jeden z elementów pakietu pomocowego dla lokalnych przedsiębiorców, które wprowadziło miasto w czasie trwania pandemii.

Czytaj więcej: Wrocławski Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl