wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. „Spirala Czasu” – jedna z pierwszych inwestycji na Nowych Żernikach

Budynek „Spirala Czasu”, wizualizacja: inwestor

Budynek „Spirala Czasu” znajdzie się w centralnej części Nowych Żernik. Inwestycja Archicomu obejmie 69 mieszkań w sąsiedztwie zaplanowanego Domu Kultury i małego zbiornika wodnego. Budowa ma ruszyć jesienią tego roku.

Reklama

– Oprócz sprawdzonych układów mieszkań w „Spirali Czasu” znalazły się lokale, stwarzające zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Zadbaliśmy również o elementy społeczne w ramach budynku, w którym znajduje się nie tylko żłobek, ale i wspólny ogródek, klub fitness oraz zielony taras dla mieszkańców. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do zacieśniania więzi sąsiedzkich, tak jak ma to miejsce na budowanych przez Archicom osiedlach społecznych – mówi Tomasz Sujak, dyrektor ds. handlowych Grupy Archicom.

Dla przyszłych mieszkańców przygotowano mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe z ogródkami, tarasami lub balkonami. W podpiwniczonym budynku zastosowane będą windy odzyskujące energię, a na dachach zaplanowano panele słoneczne zasilające oświetlenie części wspólnych, co realizuje ekologiczne założenia osiedla Nowe Żerniki. W parterze budynku znajdą się lokale usługowe, w tym jeden przystosowany do potrzeb żłobka. Dla zmotoryzowanych przygotowano rozległy garaż oraz miejsca parkingowe. Na terenie inwestycji będzie 70 miejsc parkingowych dla rowerów, a w samym budynku pomieszczenia na wózki i rowery. Prace budowlane mają się rozpocząć jesienią 2015 r. Oddanie mieszkań do użytkowania planowane jest na  III kwartał 2017r.

Zgodnie z planami Urzędu Miasta w pobliżu inwestycji znajdzie się również lokalny bazarek, a pobliskie ulice charakteryzować się będą małym natężeniem ruchu. W planach jest również nasadzenie szpalerów drzew wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych. W dalszych etapach osiedla miasto planuje m.in. boisko wielofunkcyjne, dom seniora, zespół szkolno-przedszkolny i park.

Nowa Architektura dla Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Nowe Żerniki mają być architektoniczną wizytówką ESK 2016. Mają korespondować z założeniem wystawowego osiedla WUWA, tworząc tym samym nową, samowystarczalną dzielnicą w zachodniej części miasta. Modelowe osiedle z kompletną infrastrukturą drogową i społeczną powstanie na 40 h terenu, gdzie wrocławski magistrat zaplanował obiekty edukacyjne, kulturalne i mieszkalne.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl