wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. „Spirala Czasu” – jedna z pierwszych inwestycji na Nowych Żernikach
„Spirala Czasu” – jedna z pierwszych inwestycji na Nowych Żernikach

Budynek „Spirala Czasu”, wizualizacja: inwestor

Budynek „Spirala Czasu” znajdzie się w centralnej części Nowych Żernik. Inwestycja Archicomu obejmie 69 mieszkań w sąsiedztwie zaplanowanego Domu Kultury i małego zbiornika wodnego. Budowa ma ruszyć jesienią tego roku.

Reklama

– Oprócz sprawdzonych układów mieszkań w „Spirali Czasu” znalazły się lokale, stwarzające zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Zadbaliśmy również o elementy społeczne w ramach budynku, w którym znajduje się nie tylko żłobek, ale i wspólny ogródek, klub fitness oraz zielony taras dla mieszkańców. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do zacieśniania więzi sąsiedzkich, tak jak ma to miejsce na budowanych przez Archicom osiedlach społecznych – mówi Tomasz Sujak, dyrektor ds. handlowych Grupy Archicom.

Dla przyszłych mieszkańców przygotowano mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe z ogródkami, tarasami lub balkonami. W podpiwniczonym budynku zastosowane będą windy odzyskujące energię, a na dachach zaplanowano panele słoneczne zasilające oświetlenie części wspólnych, co realizuje ekologiczne założenia osiedla Nowe Żerniki. W parterze budynku znajdą się lokale usługowe, w tym jeden przystosowany do potrzeb żłobka. Dla zmotoryzowanych przygotowano rozległy garaż oraz miejsca parkingowe. Na terenie inwestycji będzie 70 miejsc parkingowych dla rowerów, a w samym budynku pomieszczenia na wózki i rowery. Prace budowlane mają się rozpocząć jesienią 2015 r. Oddanie mieszkań do użytkowania planowane jest na  III kwartał 2017r.

Zgodnie z planami Urzędu Miasta w pobliżu inwestycji znajdzie się również lokalny bazarek, a pobliskie ulice charakteryzować się będą małym natężeniem ruchu. W planach jest również nasadzenie szpalerów drzew wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych. W dalszych etapach osiedla miasto planuje m.in. boisko wielofunkcyjne, dom seniora, zespół szkolno-przedszkolny i park.

Nowa Architektura dla Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Nowe Żerniki mają być architektoniczną wizytówką ESK 2016. Mają korespondować z założeniem wystawowego osiedla WUWA, tworząc tym samym nową, samowystarczalną dzielnicą w zachodniej części miasta. Modelowe osiedle z kompletną infrastrukturą drogową i społeczną powstanie na 40 h terenu, gdzie wrocławski magistrat zaplanował obiekty edukacyjne, kulturalne i mieszkalne.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl