wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. We Wrocławiu porozmawiają o inteligentnych miastach

Planowanie przyszłości miast, zachowanie w nich czystości, zeroemisyjna strategia mobilności miejskiej oraz inwestycje i dostosowanie usług komunalnych do mieszkańców, a także technologie dla zrównoważonego rozwoju – to tylko niektóre tematy, które będą poruszane podczas najbliższej 18. edycji Smart City Forum. Odbędzie się ona 28 i 29 maja br. w hotelu The Bridge Wrocław MGallery na Ostrowie Tumskim.

Reklama

Smart City Forum to największy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. To przestrzeń, gdzie omawiane są globalne wyzwania oraz prowadzone są dyskusje o kluczowych aspektach inwestycji i strategii rozwoju dla miast i ich mieszkańców.

To również miejsce spotkań, gdzie miasta różnej wielkości uczą się wzajemnie od siebie jak wdrażać innowacje i nowoczesne technologie, przekazują sobie zdobytą wiedzę oraz doświadczenia.

Za każdym razem wydarzenie gromadzi nie tylko przedstawicieli polskich miast, ale też decydentów szczebla krajowego, administracji samorządowej oraz znanych ekspertów z branż takich jak: transport, budownictwo, bezpieczeństwo, energetyka, zarządzanie danymi czy usługi publiczne.

Smart city na dużą skalę

Podczas Smart City Forum prezentowane są innowacyjne rozwiązania i odpowiedzi na wyzwania, które sprawdzają się zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Tym razem już po raz osiemnasty włodarze miast, przedstawiciele biznesu i eksperci smart city spotkają się, aby dyskutować m.in. o tym jak zaplanować przyszłość miast oraz zachować je w czystości.

Mowa będzie także o zeroemisyjnej strategii mobilności miejskiej oraz inwestycjach, dostosowaniu usług komunalnych do mieszkańców, a także wdrażaniu technologii dla zrównoważonego rozwoju. W programie wydarzenia są też dyskusje o energetyce i związanych z nią oszczędnościach, a także platformach i nowoczesnych rozwiązaniach dla e-urzędu.

By w miastach żyło się lepiej

Według Jakuba Mazura, wiceprezydenta Wrocławia, to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Wrocławia, ale również dla innych miast i gmin w Polsce.

To platforma, na której możemy się komunikować, wymieniać doświadczenia, tworzyć nowe strategie, forecasty, które zaowocują nowymi rozwiązaniami również w naszych miastach i pozwolą naszym mieszkańcom na poprawę jakości życia.
Jakub Mazur

Jak twierdzi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, Smart City Forum to szansa na spotykania się z przedsiębiorcami i innymi samorządowcami, żeby rozmawiać o inteligentnym rozwoju miast.

Rozmawiamy o tym, jak nowe technologie mogą ułatwiać nam wszystkim życie oraz lepiej wpłynąć na zarządzanie miastem oraz na kontakt z mieszkańcami, co obecnie jest niesłychanie istotne.
Rafał Trzaskowski

Nie tylko gospodarze miast z całej Polski

W gronie prelegentów 18. Smart City Forum wystąpią m.in.:

 • dr Krzysztof Gawkowski, Wicepremier, Minister cyfryzacji, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa
 • Jacek Sutryk, Prezydent Miasta Wrocławia
 • Konrad Pokora, Prezydent Miasta Zduńska Wola
 • Beata Moskal-Słaniewska, Prezydentka Miasta Świdnicy
 • Piotr Kuczera, Prezydent Miasta Rybnika
 • Agata Wojda, Prezydentka Miasta Kielce
 • Kazimierz Karolczak, Prezes Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
 • Magdalena Cieślik, Wiceprezydentka Miasta Sopotu
 • Tomasz Matuszewski, Burmistrz Miasta Sanok
 • Michał Kramarz, Head of Investors Service Department, Urząd Miasta Opole
 • Piotr Grzybowski, Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy
 • Michał Łakomski, Pełnomocnik Prezydenta ds. Smart City, Urząd Miasta Poznań
 • Justyna Lichosik, Dyrektorka, Kielecki Park Technologiczny
 • Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju
 • Bartosz Dominiak, Dyrektor Generalny, Ministerstwo Cyfryzacji
 • Paweł Schmidt, Dyrektor Centrum Obsługi Informatycznej, Urząd Miasta Krakowa
 1. edycja Smart City Wrocław odbędzie się w hotelu the Bridge Wroclaw MGallery Hotel Collection w dniach 28-29 maja 2024 r.

Współorganizatorem kongresu jest Miasto Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl