wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Skill Sprint na Politechnice Wrocławskiej. Połączą studentów ze znanymi pracodawcami
Kliknij, aby powiększyć
Skill Sprint to szansa dla młodych ludzi na wyznaczenie właściwej ścieżki kariery. Skill Sprint
Skill Sprint to szansa dla młodych ludzi na wyznaczenie właściwej ścieżki kariery.

Zlikwidowanie bariery między najmłodszymi na rynku pracy i przedstawicielami wiodących i znanych pracodawców z różnych dziedzin to cel konferencji Skill Sprint, która odbędzie się już 16 listopada 2023 roku na Politechnice Wrocławskiej. To inicjatywa, która ma połączyć świat studentów i przedsiębiorców, zapewniając obu stronom wyjątkowe możliwości rozwoju.

Reklama

Skill Sprint to konferencja, której celem jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznych umiejętności oraz nawiązywanie kontaktów z przedstawicielami wiodących firm, a co za tym idzie, również rozwój ich kariery zawodowej. To również okazja dla przedsiębiorców do znalezienia i rekrutacji najlepszych, najbardziej dopasowanych talentów w interesującej ich branży.

W trakcie wydarzenia zaplanowano interaktywne warsztaty, prelekcje i sesje praktyczne, które pozwolą studentom doskonalić swoją wiedzę i zawodowe kompetencje. Będą mieli szansę dowiedzieć się jakie umiejętności są kluczowe na danym stanowisku i jak się wyróżnić, aby zdobyć wymarzoną pracę.

Sprintem opowiedzą o rynku pracy

Przedstawiciele topowych na polskim rynku firm, podzielą się ze studentami wiedzą i doświadczeniami, w krótkich, ale pełnych treści, prelekcjach. Wystąpienie każdego prelegenta to zaledwie 14 minut, które sprintem przybliży uczestnikom realia branży i rynku pracy.

Bardzo ciekawa formuła. Studenci mają przesyt nudnych treści. Pomysł skrócenia czasu jest super. To się bardzo sprawdziło.
Paweł Rozen, AICPA & CIMA - prelegent pierwszej edycji

W trakcie wydarzenia zaplanowano również networking. Będzie to unikalna okazja do nawiązania kontaktów z przedstawicielami topowych marek i ekspertami w swojej dziedzinie, która może zaowocować cennymi praktykami czy stażami.

Szansa na znalezienie prawdziwych talentów

Skill Sprint to także wydarzenie dla przedsiębiorców, którzy będą mogli poznać najlepszych studentów z różnych dziedzin, a co za tym idzie wybrać największe talenty, gotowe do biznesowych wyzwań.

Konferencja tworzy nie tylko platformę do nawiązywania strategicznych partnerstw z uczelniami i innymi przedsiębiorcami, ale jest także katalizatorem innowacji i rozwoju lokalnej społeczności biznesowej. 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Należy się jednak zarejestrować na stronie wydarzenia. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Konferencja Skill Sprint odbędzie się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl