wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski SatRevolution startuje z programem stażowym
SatRevolution będzie produkował nanosatelity źródło: SatRevolution S.A.
SatRevolution będzie produkował nanosatelity

Każdy, kto interesuje się kosmosem i nowymi technologiami może zostać… kosmicznym rewolucjonistą. Wrocławska firma SatRevolution S.A. rusza z programem, w którym do wygrania są 4 wakacyjne staże w jedynym takim zespole w Polsce. Partnerem firmy jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+, największe w Polsce centrum badawczo-rozwojowe.

Reklama

SatRevolution S.A. to wrocławska spółka, która jako pierwsza polska firma będzie zajmowała się seryjną produkcją nanosatelitów, przeznaczonych zarówno do użytku prywatnego, jak i komercyjnego. Firma przygotowała program stażowy „Zostań Kosmicznym Rewolucjonistą” i poszukuje czterech studentów III roku (studia dzienne lub zaoczne), którzy odpowiedzialni będą za:

  • Programowanie wbudowane (C/C++) (szczególnie dla studentów kierunków związanych z elektroniką i elektryką lub kierunków mechaniczno-energetycznych lub związanych z mikrosystemami i fotoniką).
  • Pisanie wniosków i raportów w języku angielskim (poziom C1/C2) (szczególnie dla studentów kierunków związanych z elektryką, informatyką i zarządzaniem, matematyką, kierunków mechaniczno-energetycznych lub związanych z podstawowymi problemami techniki).
  • Programowanie aplikacji deskop (C#) oraz pisanie aplikacji graficznych (szczególnie dla studentów kierunków związanych z elektroniką, informatyką i zarządzaniem, matematyką lub kierunków związanych z mikrosystemami i fotoniką).
  • Badanie algorytmów, sterowanie, przetwarzanie i filtrację danych (szczególnie dla studentów kierunków związanych z elektroniką, elektryką, matematyką lub kierunków związanych z podstawowymi problemami techniki).

Zostań kosmicznym rewolucjonistą – zgłoszenia do 31 maja

Wystarczy wysłać swoje CV na adres [email protected] i w treści wiadomości udzielić krótkiej odpowiedzi na pytanie „Dlaczego chcę zostać Kosmicznym Rewolucjonistą?”(max. 300 znaków). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 maja 2017 r. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do siedziby SatRevolution na spotkanie kwalifikacyjne.

Do wygrania są cztery płatne staże w firmie SatRevolution (lipiec-sierpień 2017 r.) z możliwością przedłużenia współpracy.

Przedstawiciele spółki podkreślają, że stażyści zyskają wyjątkową na polskim rynku okazję do zdobycia ciekawego doświadczenia przy realizacji kosmicznych projektów m.in. przy budowie pierwszego polskiego satelity komercyjnego Światowida oraz nanosatelitów – Rusałek.

Regulamin programu stażowego „Zostań Kosmicznym Rewolucjonistą – wygraj staż w firmie SatRevolution S.A.” dostępny jest na stronie.

Wrocławski SatRevolution wybuduje fabrykę satelitów za 200 mln zł

Plan jest taki – SatRevolution SA z Wrocławia chce umieścić na orbicie całą konstelację satelitów i udostępnić gromadzone przez nie dane za pośrednictwem aplikacji mobilnych, które będą informować o pogodzie, korkach na drogach czy smogu. Pierwszym krokiem ma być budowa fabryki satelitów na Dolnym Śląsku. Inwestycja szacowana jest na 200 mln zł.

Światowid i Rusałki z Wrocławia lecą w kosmos

Światowid i dwie Rusałki, pierwsze polskie satelity komercyjne, powstają we Wrocławiu na Praczach Odrzańskich. Na początku 2018 r. urządzenia zostaną wystrzelone na orbitę. W firmie SatRevolution, która chce być największym polskim przedsiębiorstwem w przemyśle kosmicznym.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl