wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pomogą startupom, które dopiero zaczynają działalność. Ruszył projekt Startup Launchpad
Ruszył projekt Startup Launchpad. Na zdjęciu młodzi startupowcy Startup Wroclaw
Ruszył projekt Startup Launchpad. Na zdjęciu młodzi startupowcy

Zapewnienie młodym firmom technologicznym z Wrocławia kontaktu z bardziej doświadczonymi przedsiębiorcami w celu wymiany wiedzy, doświadczeń oraz ewentualnych zasobów to główne założenie programu Startup Launchpad, który wystartował we Wrocławiu. Rozpoczął się już nabór chętnych.

Reklama

Startup Launchpad to program mentoringowy, którego celem jest rozwój lokalnej sceny startupowej. Jest skierowany do startupów na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy jeszcze brakuje im finansowania, nie maja przychodów, jednak mają pomysł na biznes i znają swoją grupę docelową, a w ich biznes zaangażowane są minimum 2 osoby.

Przez trzy miesiące młodzi przedsiębiorcy będą korzystać z pomocy mentora, twórcy wrocławskiego startupu, który pomoże im rozwinąć ich projekt biznesowy.

Chcemy pokazać młodym founderom, że każdy zaczyna tak, jak oni i ciężką pracą są w stanie zrealizować swój projekt. Korzystając z doświadczenia starszych kolegów unikną błędów, odpowiednio określą swoje priorytety i zrealizują założone cele w określonym czasie. Nie będziemy skupiać się na wykładach z teorii rozwoju młodych firm. Będą to trzy miesiące intensywnej pracy, które przyniosą realne efekty.
Paulina Muszyńska, kierowniczka Startup Wroclaw

Lepiej uczyć się na cudzych błędach

Mentorami w programie są startupy, które pozyskały już finansowanie od inwestorów (m.in. runda PreSeed, max runda Seed), posiadają już pierwszych klientów oraz zespół zaangażowany w rozwój firmy.

Dostaliśmy wiele pomocy od innych, popełniliśmy jeszcze więcej błędów. Ten projekt to nic innego jak chęć podzielenia się naszymi doświadczeniami z tymi, którzy są tam, gdzie my byliśmy jeszcze rok temu.
Krzysztof Nyczka, CEO Medu

– Wszyscy wiemy, że na błędach trzeba się uczyć. Nie wszyscy wiemy tylko, że lepiej uczyć się na cudzych niż na własnych. Ten program daje taką możliwość. Łatwy dostęp do wiedzy zespołu, który poradził już sobie z wyzwaniami, przed którymi sami stoimy, jest nieoceniony w świecie startupów – dodaje Jakub Karkocha, CEO LightApply.

Startup Launchpad - rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń

Pierwsza, pilotażowa edycja projektu potrwa 3 miesiące, w trakcie przerwy wakacyjnej w 2023 roku. Nabór dla uczestników projektu rozpoczął się 21 kwietnia, a zakończy 18 czerwca.

Inauguracja projektu oraz połączenie uczestników i mentorów w pary nastąpi 29 czerwca. Natomiast jego zakończenie zaplanowano na 28 września 2023 r., kiedy to podczas gali finałowej zostaną zaprezentowane wyniki osiągnięte przez poszczególnych uczestników.

Chęć udziału w projekcie Startup Launchpad można zgłaszać na stronie projektu.

Koordynatorami programu Startup Launchpad są Startup Wroclaw oraz InQube.

InQUBE to nie tylko miejsce pracy czy spotkań. Staramy się inspirować i edukować. Chcemy być także platformą, która umożliwia przedsiębiorcom wymianę doświadczeń. Wierzymy, że efektywny mentoring w wielu wypadkach bywa tak samo ważny, jak finansowanie. Startup Lunchpad idealnie wpisuje się w nasze cele. Do programu udało się - w roli mentorów - zaangażować grono młodych, ale już bardzo doświadczonych przedsiębiorców, którzy będą bezcennym źródłem wiedzy i inspiracji dla osób znajdujących się na początku swojej biznesowej drogi.
Jan Jakub Cendrowski, dyrektor InQUBE

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl