wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ruszył III Wrocławski Kongres Naukowy Dzieci i Młodzieży

Katarzyna Kunka,
źródło: organizatorzy

Ponad 4 tys. uczniów wrocławskich szkół aktywnie uczestniczących w programie Młodzi Obywatele Nauki oraz Akademii Talentów i Uzdolnień weźmie udział w warsztatach, zajęciach praktycznych i wykładach, które odbywają się w ramach III Wrocławskiego Kongresu Dzieci i Młodzieży.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Celem wydarzenia jest stymulowanie ciekawości poznawczej, wspieranie myślenia naukowego oraz promowanie postawy badawczej młodych osób. Wydarzenie dotyczy realizacji czterech haseł zawartych w programie Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej – Tożsamość, Tolerancja, Talent i Technologia.

W działaniach o charakterze edukacyjno-naukowym weźmie udział ponad 4 tys. dzieci i młodzieży - od przedszkolaków po uczniów szkół ponadpodstawowych.

Wykłady i warsztaty

W ramach kongresu przewidziane są wykłady znanych naukowców, pokazy zajęć edukacyjnych oraz warsztaty, które poprowadzą pracownicy naukowi wrocławskich uczelni, przedstawiciele muzeów oraz wrocławskich przedsiębiorstw. Ich uczestnicy porozmawiają m.in. o antropologii kości, poszukiwaniu genów w bakteriach, ekologii ewolucyjnej kręgowców, odpowiedzialności globalnej, muzealnych kodach i szyfrach, architekturze higt-tech, ale także o zawiłych kwestiach tożsamości oraz karierze w branży hotelarskiej.

Uczniowie porozmawiają również o incydentologii, kosmicznych technologiach wokół nas i o prostych obwodach na splątanych drutach. Dowiedzą się także czy pszczoły bardziej potrzebują człowieka czy człowiek pszczół oraz na czym polega szyfrowanie.

Według organizatorów, zajęcia i warsztaty mają pokazać, jak różnorodna jest nauka opisująca świat. Będzie to okazja do zgłębienia wiedzy i sprawdzenia umiejętności w wielu obszarach takich jak: matematyka, fizyka, chemia, astronomia, antropologia, nauki przyrodnicze, weterynaria, socjologia, muzyka, edukacja ekonomiczna.

Mobilne Planetarium

Dzieci i młodzież będą mogli przenieść się do niezwykłego miejsca, czyli Mobilnego Planetarium, w którym poznają zagadki Kosmosu, z bliska zapoznają się z tym, jak wygląda praca na lotnisku oraz na czym polega prowadzenie hotelu.

Wszystkie wydarzenia przeprowadzone zostaną w szkołach partnerskich: Liceum Kreatywności nr 16, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5, w Szkole Podstawowej nr 71, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 21, w Szkole Podstawowej nr 109, w Szkole Podstawowej nr 44, w Szkole Podstawowej nr 17.

Wielki finał kongresu odbędzie się 10 października 2018 w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia przy ulicy Wystawowej 1.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl