wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rozpoczęcie prac budowlanych na Wyspie Słodowej 7. Ruszyła inwestycja Concordia Hub
Wyspa Słodowa 7
Wyspa Słodowa 7

20 sierpnia ruszyły wstępne prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy Concordia Hub we Wrocławiu. Projekt obejmuje rewitalizację istniejącej kamienicy pod adresem Wyspa Słodowa 7 z rozbudową o nową część. Inwestycję prowadzi spółka Pro Design, która wygrała w przetargu ogłoszonym przez gminę Wrocław. Otwarcie Concordii Hub planowane jest w listopadzie 2019 roku.

Reklama

Konkurs na przygotowanie koncepcji architektonicznej wygrało holenderskie biuro MVRDV, którego pierwsza realizacja w Polsce - biurowiec Bałtyk w Poznaniu została nagrodzona już kilkoma nagrodami architektonicznymi m.in. Bryłą Roku. Prace będą prowadzone w kooperacji z wrocławskim biurem architektonicznym "Q2Studio".

Wyspa Słodowa 7, 24 sierpnia 2018 r., fot. Jarek Ratajczak

Generalnym wykonawcą wyłonionym w przetargu została firma Demiurg. W ciągu najbliższych dni ruszają wstępne prace przygotowawcze do inwestycji, równolegle prowadzone będą prace archeologiczne, a teren na czas budowy zostanie ogrodzony. Inwestor prowadzi konsultacje z architektem miejskim i konserwatorem zabytków.

Czytaj także: Sprzedano Wyspę Słodową 7. Gmina sprzedała kamienicę za 9,5 mln zł. 

Miejsce integrujące i aktywizujące lokalną społeczność

Zgodnie z przedstawioną koncepcją Concordia Hub będzie miejscem integrującym i aktywizującym lokalną społeczność oraz środowiska kreatywne Wrocławia z inkubatorem dla młodych firm, start-upów i przestrzenią co-workingową oraz otwartym konceptem gastronomicznym z różnorodnymi małymi lokalami na parterze budynku.

Wyspa Słodowa 7, 24 sierpnia 2018 r., fot. Jarek Ratajczak

Planując program działań we Wrocławiu, Pro Design wykorzysta swoje doświadczenie z prowadzenia Concordii Design – centrum designu w Poznaniu, ale nie będzie to przeniesienie modelu funkcjonowania poznańskiego centrum na działanie Wyspy Słodowej.

Wyspa Słodowa 7, 24 sierpnia 2018 r., fot. Jarek Ratajczak

Zaproponowany profil działania uwzględnia wyjątkowe umiejscowienie Wyspy Słodowej 7 i jej znaczenie dla mieszkańców oraz założenia strategii Miasta Wrocławia. Concordia Hub będzie prowadziła działania prospołeczne, partycypacyjne oraz integracyjne o otwartym charakterze wpisując się w hasło „Wrocław. Miasto spotkań”. Zbuduje program działań kulturalnych w oparciu i we współpracy z działającymi w mieście festiwalami i stowarzyszeniami.

Wyspa Słodowa 7, 24 sierpnia 2018 r., fot. Jarek Ratajczak

Jakie działania proponuje Pro Design dla Wyspy Słodowej 7?

  1. Działania integrujące mieszkańców dzielnicy Nadodrze i otwarte dla mieszkańców Wrocławia. Stworzenie otwartej przestrzeni do prezentacji aktywności lokalnych grup i artystów, festiwali, inicjatyw kulturalnych, które działają w mieście. Wykorzystując ogromny potencjał plenerowy Wyspy Słodowej będą tu mogły odbywać się koncerty, spotkania, pokazy filmowe, zajęcia dla dzieci, imprezy kulinarne i targowe.
  2. Otwarte działania edukacyjne z zakresu nowych technologii, wsparcia biznesu, nowoczesnego marketingu - w postaci wykładów, warsztatów, konferencji tematycznych.
  3. Inkubator przedsiębiorczości dla firm z sektora ICT – Concordia Hub będzie prowadziła autorski program wspierania rozwoju firm działających w ramach inkubatora przedsiębiorczości dla firm z branży ICT (nowe technologie) i branży kreatywnej oraz start up’ów. Dla nich na piętrze I- III powstanie przyjazna, kreatywna przestrzeń biurowa oraz do pracy wspólnej (przestrzeń co-workingowa) z otwartą kuchnią oraz salami spotkań. Będą mogły z niego korzystać firmy z inkubatora, jak i inne podmioty biznesowe z Wrocławia.
  4. Food court czyli przestrzeń z różnorodną ofertą małych punktów gastronomicznych zajmie cały parter budynku. Zamiast jednej restauracji o zdefiniowanym charakterze, będzie to miejsce otwarte na ciekawe koncepty kulinarne i lokalne smaki. W sezonie letnim z miejscami do spotkań na zewnątrz.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl