wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Renoma nagrodzona w konkursie Prime Property Prize 2022. Za udaną przebudowę
Renoma się zmienia. Na razie za nami I etap prac, ich finał w 2023 roku fot. Katarzyna Wiązowska
Renoma się zmienia. Na razie za nami I etap prac, ich finał w 2023 roku

Słynny dom towarowy, przez lata kojarzony przez wrocławian jako popularny „pedet”, został nagrodzony w konkursie Prime Property Prize 2022 w kategorii Inwestycja Roku - Rynek Powierzchni Handlowej. Jurorzy zwrócili uwagę na udany I etap przebudowy Renomy (efektem jest m.in. nowe, północne atrium). Finał wszystkich prac w Renomie jest planowany na I kwartał 2023 roku.

Reklama

Renoma – nagrodzony pierwszy etap metamorfozy

Celem konkursu Prime Property Prize jest wyłonienie tych firm oraz projektów, które miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych. Statuetkę wręczono podczas gali towarzyszącej konferencji Property Forum.

Jury oceniało w konkursie jakość projektu, czas realizacji inwestycji, nowatorskie rozwiązania, architekturę, a także wpływ oddziaływania budynku na środowisko i gospodarkę regionu.

Ta nagroda, a także zainteresowanie ze strony naszych klientów i najemców pokazują, że decyzja o przebudowie Renomy była dobra. Pierwszy etap metamorfozy za nami, jesteśmy bardzo dumni z efektów. Mamy nadzieję, że finalny efekt prac, który zaprezentujemy na początku przyszłego roku, również spotka się z takim uznaniem
Łukasz Duczkowski, Head of Investments w Globalworth Poland

Nowy wystrój Renomy – sporo nowych rozwiązań

Pod koniec marca 2022 r. do użytku został oddany pierwszy fragment przebudowanej części Renomy - atrium północne wraz ze strefą wejściową od strony ul. Świdnickiej. Jej właściciel i zarządca, firma Globalworth, odtworzył oryginalny układ bliźniaczych dziedzińców, jakie znajdowały się tam pierwotnie.

Nowy wystrój Renomy jest inspirowany bliźniaczym domem towarowym z Berlina, dlatego do wykończenia jego wnętrz użyto pasiastego marmuru z Turcji i użyłowionego marmuru z Portugalii. Każde atrium będzie też ozdobione ogromnymi żyrandolami z ryflowanego szkła oraz 16 ceramicznymi głowami w odcieniach szarości, zdobionymi złotem, które odtworzyła rzeźbiarka Pola Ziemba.

Ten budynek przeszedł kilka rewolucji w handlu. Teraz nadchodzi kolejna. Coraz więcej będziemy oczekiwali miejsc w centrum miast, gdzie dobrze się spędza czas z rodziną, przyjaciółmi, można coś zjeść, a przy okazji zrobić zakupy. Tymczasem twórcy tego budynku, już ponad 90 lat temu zaprojektowali taki obiekt, który potrafi unieść wszelkie aktualne trendy. Dlatego po przebudowie handel wróci do Renomy w takiej przestrzeni, jaka była tu na samym początku
Zbigniew Maćków, architekt odpowiedzialny za projekt modernizacji Renomy

Szykuje się też znacząca rozbudowa przestrzeni gastronomicznej, która chcąc wzmagać miejską witalność, będzie otwarta na obie sąsiadujące z budynkiem przestrzenie publiczne: plac Czysty i plac Kościuszki. W obiekcie nadal obecna będzie także funkcja handlowa i usługowa oparta na segmencie premium oraz komfortowe przestrzenie biurowe.

Stacje do ładowania samochodów także dla klientów Renomy

Po metamorfozie Renoma zaoferuje blisko 35 tys. mkw. powierzchni biurowej, a użytkownicy biur (ale również goście i klienci Renomy) będą mieć do dyspozycji m.in. stacje do ładowania samochodów i hulajnóg elektrycznych. Najemcy otrzymają też dedykowaną aplikację Globalworth, dzięki której ich pracownicy skorzystają z bezdotykowego dostępu do biura, przywołają windy przez smartfon, otworzą szlaban do parkingu czy zarezerwują salkę konferencyjną lub miejsce parkingowe.

Renoma jest przyjazna środowisku - obiekt może się poszczycić certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent, zasilaniem w 100% zieloną energią oraz certyfikatem WELL Health & Safety 2022.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl