wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. We Wrocławiu działa największa firma IT w Polsce
W rankingu Computerworld TOP200 AB S.A odniosło potrójne zwycięstwo Materiały Prasowe
W rankingu Computerworld TOP200 AB S.A odniosło potrójne zwycięstwo

W tegorocznym Raporcie Computerworld TOP200 wrocławskie AB S.A. zajęło 1. miejsce jako największa firma informatyczna w Polsce.

Reklama

Ponadto wrocławska spółka została największą informatyczną grupą kapitałową oraz największym polskim dystrybutorem IT, powiększając przewagę nad swoimi konkurentami.

Nowoczesny dystrybutor

- Rynek dystrybucji IT nieustannie się zmienia, coraz bardziej umacnia się trend i konieczność budowania wartości dodanej. Nasza pozycja lidera w kolejnej edycji Raportu Computerworld TOP200 potwierdza, że skutecznie się zmieniamy jednocześnie kreując rynek dystrybucyjny w CEE - mówi Zbigniew Mądry, członek zarządu, Dyrektor ds. Handlowych AB S.A. - Posiadamy m.in. rozbudowane kompetencje w usługach chmurowych, gdzie w nowym dla branży biznesie świadczenia usług w modelu subskrypcyjnym umacniamy naszą dominująca pozycję. Rozwijamy też nadal naszą logistykę, aby być jeszcze bardziej elastycznym i skutecznym graczem na rynku, który oprócz „tradycyjnych” produktów IT oferuje usługi oraz kompleksowe rozwiązania. Inwestujemy cały czas w wiedzę naszych pracowników oraz dzielimy się nią z naszymi partnerami, tym samym stając się ich wyspecjalizowanym doradcą. Tak rozumiemy naszą rolę bycia nowoczesnym dystrybutorem – dodaje Mądry.

Czytaj więcej: Pracował na wysokościach, malował kominy. Oto Andrzej Przybyło, twórca AB S.A

Raport Computerworld TOP200 to kompleksowe opracowanie na temat polskiego rynku teleinformatycznego. Jego celem jest całościowe przedstawienie stanu polskiej branży ICT oraz stojących przed nią perspektyw i wyzwań. Tegoroczny raport to blisko 60 kompleksowych tabel opisujących kondycję branży IT z uwzględnieniem zmian w koniunkturze, przedstawianych według przychodów z poszczególnych sektorów gospodarki, gałęzi produktowych i usługowych.

Są też startupy

W czołówce zestawienia firm informatycznych o największym wzroście przychodów w 2017 roku, znalazło się również wrocławskie Codemy S.A. będące właścicielem szkoły programowania Kodilla.

W porównaniu do zeszłego roku wrocławianie zanotowali 703 procent wzrostu, co dało im w rankingu drugie miejsce za Cherrypick Games.

- Mimo że cała branża rośnie w ekspresowym tempie, to w tym roku planujemy wskoczyć dużo, dużo wyżej - zapowiada Marcin Kosedowski, szef marketingu Szkoły Programowania Kodilla.com.

Według danych Instytutu Badań Rynku i Opinii DRB Polonia Kodilla była najchętniej wybieraną szkołą programowania w 2017 roku, a rok wcześniej uzyskała tytuł “Najlepszej szkoły programowania 2016 roku” według portalu edukacyjnego Edutorial.

Innym wrocławskim akcentem w rankingu Computerworld TOP200 jest TestArmy. Firma ta uplasowała się na 16. miejscu wśród spółek o największym wzroście przychodów w roku 2017.

Czytaj więcej: Armia testerów podbije Skandynawię i rynek NewConnect?  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl