wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. Dłużnicy odpracowali już 3 miliony zaległości za czynsz
Dłużnicy odpracowali już 3 miliony zaległości za czynsz

Lokatorzy, którzy zalegają z opłatami za mieszkanie komunalne odpracowali dług sięgający 3 miliony zł.

Reklama

We Wrocławiu już od trzech lat lokatorzy, którzy zalegają z opłatami za mieszkanie komunalne, mają możliwość spłaty tej należności poprzez odpracowanie długu, zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Wrocławia nr 8463/13.

Zarząd Zasobu Komunalnego informuje, że w ciągu 3 lat programu dłużnicy w całym mieście przepracowali już niemal 300 tysięcy godzin, a to oznacza, że odpracowali dług przekraczający 3 miliony zł. Odpracowanie odbywa się na podstawie umowy, zawieranej pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem; następuje wówczas zamiana zobowiązania finansowego na świadczenie rzeczowe. Czytaj także – Program praca za długi po ośmiu miesiącach.

Dłużnicy odpracowali już 3 miliony zaległości za czynszCreate your own infographics

Jak odpracować dług czynszowy?

Osoba, która chce odpracowywać dług czynszowy musi zacząć od złożenia wniosku w tej sprawie w swoim Biurze Obsługi Klienta. Jeśli wniosek został wypełniony prawidłowo i pozytywnie zweryfikowany co do zawartych w nim danych, dłużnik będzie mógł podpisać umowę dotyczącą odpracowania; następnie dostanie skierowanie, wskazujące miejsce i rodzaj pracy, którą będzie wykonywał jako odpracowanie długu.

730 wniosków

Dotychczas wpłynęło ponad 730 wniosków o odpracowanie, a ostatecznie zawarto z dłużnikami ok. 630 umów. Najemcy zgłaszają się do odpracowywania nie tylko samodzielnie, ale także wspólnie rodzice z dziećmi (np. matka z córką, 4-osobowa rodzina) – pozwala na to bowiem Zarządzenie Prezydenta Wrocławia. Praca jest rozliczana w trybie miesięcznym, według stawki 10 złotych za każdą przepracowaną godzinę, a dług jest co miesiąc pomniejszany o kwotę wynikającą z rozliczenia godzinowego.

Co robią?

Chętni do pracy za dług kierowani są do prostych robót porządkowych, ogrodniczych, konserwatorskich lub prostych pomocniczych prac administracyjnych w różnych częściach miasta.

W ramach programu 130 mieszkań komunalnych zostało już całkowicie oddłużonych – dłużnicy zakończyli swoje umowy, bo odpracowali w całości dług czynszowy na kwotę ok. 900 tysięcy zł. Szacuje się, że we Wrocławiu zaległości czynszowe wynoszą ok. 120 mln zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl