wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 7°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
zdjęcie ilustracyjne Janszu Krzeszowski
zdjęcie ilustracyjne

Altimi, wrocławski software house, w 2017 roku planuje zatrudnić 100 specjalistów IT. Pracowników może też szukać wrocławski odział BNY Mellon. Branża IT należy do najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki, a programiści, deweloperzy, testerzy czy project managerowie mogą przebierać w ofertach pracy.

Reklama

Wzrost zatrudnienia zapowiedziała firma Altimi Software House, która realizuje projekty w obszarze aplikacji mobilnych, webowych, embedded, QA czy IoT. Firma wyrosła na bazie przedsiębiorstwa założonego we Wrocławiu w roku 2003 przez Tomasza Podobę i Aleksandra Lewickiego.

– Tworzymy rozwiązania dla międzynarodowych firm z wielu branż. Dzięki temu nasi specjaliści mogą uczestniczyć w ciekawych, zróżnicowanych projektach. Pracują w niewielkich zespołach, mają bezpośredni kontakt z klientem i wpływ na projekt. Widzą realne efekty, co – jak się okazuje – jest ważniejsze niż szereg benefitów. Młode osoby szukają wyzwań, chcą się rozwijać i pracować z najnowszymi technologiami. My dajemy im taką możliwość. Projekt aplikacji ratującej życie, rozwiązanie wspomagające działalność instytucji charytatywnej, muzyczny serwis streamingowy czy oprogramowanie dekoderów telewizyjnych i telewizji internetowej – to tylko wybrane przykłady rozwiązań opracowanych przez nasze zespoły – mówi Krzysztof Caban, CTO w firmie Altimi.

Krzysztof Caban, CTO w firmie Altimi, źródło: Altimi

Altimi może pochwalić się licznymi przykładami rozwiązań opracowanych dla firm z wielu krajów Europy, m.in. z Niemiec, Szwajcarii, Danii, a nawet Islandii. Altimi swoją ofertę kieruje głównie do developerów, testerów, project managerów – zarówno do studentów i absolwentów kierunków informatycznych, jak i osób z dużym doświadczeniem, które szukają nowych możliwości rozwoju w takich technologiach, jak np. Java, JavaScript, C++, iOS.

Pracowników może też szukać wrocławski odział BNY Mellon

BNY Mellon w 2016 roku powiększył swój zespół we Wrocławiu o kilkaset osób. Firma nowych pracowników, w branży związanej m.in. z finansami i bankowością, może szukać także w tym roku.

W listopadzie 2013 r. Firma BNY Mellon, będąca globalnym liderem w dziedzinie zarządzania inwestycjami i usług inwestycyjnych, dokonała oficjalnego otwarcia nowego biura swojego Globalnego Centrum Usług (Global Delivery Centre — GDC) we Wrocławiu. Przeprowadzka do nowoczesnego biurowca Aquarius Business House na skrzyżowaniu ulicy Swobodnej i Borowskiej stanowiła istotną część wartej 20 mln dolarów inwestycji dokonanej przez spółkę BNY Mellon we wrocławskim GDC - w powierzchnię biurową, infrastrukturę i technologię. W 2012 r. spółka mianowała Wrocław piątym z sześciu swoich Globalnych Centrów Usług. Pozostałe centra są zlokalizowane w Pittsburghu, w Nowym Jorku, w Manchesterze oraz w Pune i Chennai. Czytaj więcej – BNY Mellon otwiera nowe biuro we Wrocławiu.

Wrocław przyciąga

Branża IT należy do najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki, a programiści, deweloperzy, testerzy czy project managerowie mogą przebierać w ofertach pracy. Nie inaczej jest na wrocławskim rynku. To właśnie Wrocław, obok Warszawy i Krakowa, zatrudnia najwięcej specjalistów i stanowi jeden z największych centrów edukacyjnych w Polsce. Z badań przeprowadzonych przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i firmy HRK S.A wynika, że w samym 2015 roku kierunki informatyczne na wrocławskich uczelniach ukończyło 2 524 absolwentów. Z kolei w blisko 200 dolnośląskich firmach IT pracuje łącznie 20 tys. osób. Czytaj więcej – Rynek IT we Wrocławiu – konferencja Wro IT Camp.

Tylko w 2016 roku dzięki wsparciu ARAW-u na inwestycje na terenie aglomeracji wrocławskiej zdecydowało się 20 przedsiębiorców, co pociągnie za sobą utworzenie tutaj ponad 7 tys. miejsc pracy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl