wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Prowadzisz firmę i masz kłopoty? Jeśli złożysz wniosek, możesz liczyć na unijne wsparcie
Unijna pomoc dla małych i średnich przedsiębiorstw WPT
Unijna pomoc dla małych i średnich przedsiębiorstw

Prowadzisz małe lub średnie przedsiębiorstwo, które znalazło się w okresowych trudnościach? Możesz otrzymać wsparcie szkoleniowe i doradcze. Wniosek, trzeba złożyć do 20 stycznia br.

Do 20 stycznia 2022 r. trwa rekrutacja do projektu „System wczesnego ostrzegania MMŚP w okresowych trudnościach”, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Celem projektu jest wdrożenie systemu wczesnego ostrzegania dla przedsiębiorców, którzy doświadczają okresowych trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej. Projekt ma wspierać firmy na wczesnym etapie problemów, kiedy można je jeszcze rozwiązać poprzez narzędzia pozafinansowe, tj. szkolenia, wsparcie doradcze i mentoringowe.

Wysokość dofinansowania

Maksymalna wysokość wsparcia to 18 500 zł netto, które możesz przeznaczyć na wybrane przez usługi rozwojowe: szkolenia, doradztwo lub mentoring. Dodatkowo pokrywany jest koszt przeprowadzenia diagnozy kondycji przedsiębiorstwa.

Kto może otrzymać pomoc?

Dofinansowanie mogą otrzymać firmy, które doświadczyły:

  • spadku sprzedaży towarów lub usług w okresie 6 miesięcy przed datą zgłoszenia do projektu, z wyłączeniem sezonowych zmian, wynikających bezpośrednio z charakterystyki branży (ogrodnictwo, budownictwo itp.);
  • istotnych zmian kadrowych, mających wpływ na prowadzoną działalność gospodarczą (np. odpływ kluczowego personelu) w okresie co najmniej 2 ostatnich miesięcy przed dniem zgłoszenia do projektu;
  • niezależnych od przedsiębiorcy i prowadzonej działalności istotnych zmian prawnych lub technologicznych w branży (takich jak np. cyfryzacja przemysłu), wymuszających konieczność zmian w organizacji firmy lub jej przebranżowienia.

Gdzie złożyć wniosek?

  • Podmiotem rekrutującym dla województwa dolnośląskiego jest Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (ul. Szczawieńska 2, 58-310 Szczawno-Zdrój).
  • Dyżury telefoniczne dla przedsiębiorców przygotowujących ankietę rekrutacyjną odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 pod numerem 74 64 80 450. Email: [email protected]

Projekt „System wczesnego ostrzegania MMŚP w okresowych trudnościach”, realizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach poddziałania „2.21 Poprawa zarządzania, rozwój kapitału ludzkiego oraz wsparcie procesów innowacyjnych w przedsiębiorstwach”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki edukacji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl