wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Radni za niższym podatkiem od nieruchomości w 2017 dla mieszkańców i przedsiębiorców

Jarek Ratajczak,
zdjęcie ilustracyjne

W czwartek, 24 listopada, podczas obrad Rady Miejskiej odbyło się pierwsze czytanie projektu budżetu na 2017 rok. Radni zgodzili się na obniżenie podatku od nieruchomości w 2017 r.

Reklama

Marcin Urban, skarbnik Wrocławia informuje, że jak zawsze pod koniec każdego roku, miasto planuje uaktualnić uchwały o lokalnych podatkach.

– Tym razem chcemy obniżyć wybrane stawki podatkowe zmniejszając obciążenia dla mieszkańców oraz przedsiębiorców. Najważniejszym powodem takiej decyzji jest występująca w ostatnim okresie deflacja, tj. długotrwałe obniżenie przeciętnego poziomu cen w gospodarce. Na skutek zmiany prawa miejscowego zapłacimy mniej za tzw. budynki pozostałe, opodatkowane znacznie wyżej niż budynki mieszkalne, takie jak garaże czy budynki gospodarcze – zaznacza skarbnik i dodaje, że opodatkowanie budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej zmniejszy się o 20 gr za metr kwadratowy.

Mieszkańcy zapłacą mniej

– Mając na względzie uwagi mieszkańców, obciążanych przez deweloperów zbyt wysoką stawką za drogi dojazdowe do ich domów i mieszkań, przedłożymy również propozycję wprowadzenia „nowej” stawki w podatku od nieruchomości dla gruntów sklasyfikowanych w ewidencji gruntów w kategorii drogi i budowli z nimi związanych zapewniających dostęp do budynków mieszkalnych. W przypadku opisanych wyżej gruntów stawka zostanie zmniejszona z 0,89 zł do 0,42 zł, a od budowli będzie pobierana symboliczna stawka 0,01% ich wartości zamiast 2% – wylicza Marcin Urban.

Czytaj także – Projekt budżetu Wrocławia na 2017 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl