wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Do 2 maja 2017 r. można rozliczyć roczne zeznanie podatkowe za rok 2016. Zasada jest prosta – ci co mają zwrot pieniędzy robią to jak najwcześniej, ci którzy muszą fiskusowi zapłacić, czekają na ostatnią chwilę. W piątek, 28 kwietnia, wrocławskie urzędy skarbowe pracują dłużej do godz. 18.

Reklama

Urzędowy termin złożenia deklaracji upływa 30 kwietnia, ponieważ jest to dzień wolny, to zgodnie z prawem ten termin zostaje przesunięty na pierwszy dzień pracujący, czyli na 2 maja. We wtorek 2 maja wrocławskie urzędy skarbowe będą pracować w godz. 7.30-15.30.  W piątek, 28 kwietnia, urzędy skarbowe pracują dłużej do godz. 18. 

– Ważne żeby PIT złożyć w terminie do 2 maja, bo wtedy unikniemy kary za opóźnienie. Jeżeli będą błędy w deklaracji to zawsze możemy zrobić korektę – mówi Ewa Tarnowska-Wolańska, Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Rozliczenie podatkowe PIT za 2016 r., dokonywane w 2017 r. nie różni się znacząco od tego z poprzedniego roku. Nie wprowadzono dużych zmian w ulgach podatkowych. Jak co roku konieczne jest terminowe złożenie deklaracji podatkowej celem rozliczenia się z przychodów osiągniętych w roku 2016 r. Sprawdzenie kosztów uzyskania oraz ulg podatkowych – szczególnie ulgi na dzieci (prorodzinnej) za 2016 r. oraz ulgi na internet za 2016 r.

500+ wolne od podatku PIT

W deklaracji PIT-36, PIT-37 lub innych deklaracjach rocznych nie trzeba wyszczególniać kwot otrzymywanych w ramach programu rodzina 500+. Zwolnione z opodatkowania pozostają w 2016 r. m.in. dodatki rodzinne i pielęgnacyjne, zasiłki dla opiekunów, zasiłki porodowe oraz świadczenie wychowawcze.

1 proc. podatku może pomóc

Rozliczając PIT wart pamiętać, że 1 proc. podatku można przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wykaz organizacji można znaleźć na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych w roku 2017 do otrzymania środków z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Jak rozliczyć PIT?

PIT można złożyć osobiście w urzędzie, za pośrednictwem poczty lub elektronicznie przez Internet korzystając z platformy Ministerstwa Finansów. Logowanie do portalu umożliwią dane podatnika. Nie trzeba posiadać profilu ePUAP lub bezpiecznego podpisu elektronicznego.

Rozliczaj PIT we Wrocławiu

W tym roku, już po raz czwarty, wrocławski Urząd Miejski zorganizuje loterię „Rozlicz PIT we Wrocławiu”. Warto przypomnieć, że w 2016 r. w loterii, w której do wygrania był samochód, uczestniczyło ponad 22 tys. osób. Warunkiem było złożenie deklaracji PIT za rok 2015 w jednym z wrocławskich urzędów skarbowych i wskazanie Wrocławia jako miejsca zamieszkania. Czytaj więcej – Kto wygrał samochód? „Rozlicz PIT we Wrocławiu" [WYNIKI].

– Z roku na rok do loterii zgłasza się coraz więcej chętnych. W tym 2016 r. roku przybyło nam 3600 nowych podatników – mówi Marcin Urban, skarbnik miasta.

Urzędy Skarbowe we Wrocławiu

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i sprawdź, gdzie złożyć PIT – urzędy skarbowe we Wrocławiu – adresy, kody pocztowe, telefony.

Zeznanie podatkowe złożyć należy do:

2 maja 2017 r.: PIT-36 (działalność), PIT-36L (liniowy), PIT-37 (praca), PIT-38 (giełda), PIT-39 (nieruchomości)

Podatnicy, którzy deklaracji nie złożą w terminie powinni liczyć się z karą za opóźnienie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl