wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Osiedle Malownicze - dzień otwarty i piknik

Osiedle Malownicze, fot. inwestor

Ryneczek, szerokie aleje a do tego m.in. ścieżki rowerowe, kawiarniane ogródki i plac zabaw dla dzieci – tak zostało zaprojektowane Osiedle Malownicze. Małe miasteczko powstaje 1,5 km od centrum Leśnicy i w pobliżu największego wrocławskiego Lasu Mokrzańskiego. 13 czerwca zaplanowano na osiedlu dzień otwarty i piknik rodzinny.

Reklama

Pierwszą łopatę na Osiedlu Malowniczym wbito w czerwcu 2005r. Obecnie inwestycja, której zakończenie planowane jest za 4 lata, jest gotowa w ok. 70 proc. Na 45 ha powstają wolnostojące domy jednorodzinne, bliźniaki i dwupiętrowe z poddaszem budynki mieszkalne.

– Mamy ofertę dla każdego. Proponujemy mieszkania w ramach dopłat rządowych „Mieszkanie dla Młodych”. Mamy gotowe energooszczędne domy z urządzonymi działkami. Proponujemy także domy „szyte na miarę” czyli klient wybiera działkę i razem projektujemy cały dom według indywidualnych życzeń. W ofercie, na sprzedaż lub wynajem proponujemy także lokale usługowe – wylicza Marcin Stępiński, szef sprzedaży w spółce Osiedle Malownicze i dodaje, że na osiedlu są gotowe i urządzone wzorcowe - dom i mieszkanie.

Jak podkreśla inwestor, Osiedle Malownicze zostało zaprojektowane jako niezależne małe miasteczko wypoczynkowe z szerokimi alejami, ścieżkami rowerowymi i ryneczkiem, który będzie miejscem spotkań mieszkańców przy okazji zakupów czy odpoczynku w kawiarnianych ogródkach. Teren osiedla jest w pełni uzbrojony we wszystkie media miejskie oraz światłowodową instalację internetową.

Rodzinny piknik i atrakcje

W sobotę, 13 czerwca, w godzinach od 11 do 16, przy ul. Marszowickiejzaplanowano dzień otwarty i piknik rodzinny. Odwiedzający będą mogli nie tylko z zapoznać się z otoczeniem inwestycji, ale zobaczyć również dom modelowy oraz zwiedzić pokazowe mieszkanie. Ci, którzy szukają inspiracji mogą skorzystać z pomocy architekta wnętrz. 

Organizatorzy zapowiadają, że na odwiedzających Osiedle Malownicze, czekać będą foodtrucki: Happy Little Truck, serwujący pizze z pieca oraz 66 American Burger - smażący burgery. Etno Café zaparzy na przebudzenie aromatyczną kawę.

Będzie także okazja by własnoręcznie odnowić stare meble - organizatorzy planują przeprowadzenie warsztatów z renowacji mebli czy podreperować rower w mobilnej stacji rowerowej.

Przewidziano również atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in. bańki mydlane, dmuchany plac zabaw, watę cukrową oraz przejażdżki bryczką po Lesie Mokrzańskim.

Atutem Osiedla Malowniczego jest położenie

Osiedle Malownicze jest tuż obok największego, liczącego 600 ha, wrocławskiego Lasu Mokrzańskiego.

– Wielu wrocławian zna doskonale tą atrakcyjną, obfitą w zabytki i miejsca historyczne okolicę z weekendowych rowerowych wycieczek i pikników. Bezpośrednio przy Osiedlu Malowniczym jest też oznaczona trasa do Nordic Walking, która zimą świetnie nadaje się na biegówki oraz trasy turystyczne PTTK – mówi Marcin Stępiński.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl