wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ogródki restauracyjne – mniejsze stawki za dzierżawę
Wrocławski Rynek, zdj.ilustracyjne
Wrocławski Rynek, zdj.ilustracyjne

Zmniejszenie czynszu za dzierżawę terenów pod ogródki gastronomiczne to kolejne działanie władz miasta, które mają na celu wspomóc lokalnych restauratorów i spowodować, by centrum na nowo zaczęło tętnić życiem. Przedsiębiorcy prowadzący tego typu ogródki mogą też wystąpić o uzyskanie dodatkowej przestrzeni.

Reklama

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, restauratorzy prowadzący lokal w strefie 1 zapłacą 8 zł za 1 m2 miesięcznie – zamiast dotychczasowych 30 zł. W strefie 2 – 2,5 zł za m2 miesięcznie, a nie 10 zł. Mniejsze stawki obowiązywać będą od 18 maja do 14 listopada br. Nowe zarządzenie dotyczy dróg wewnętrznych.

Przypomnijmy, właściciele wrocławskich restauracji, mający umowę na prowadzenie ogródka gastronomicznego, będą mogli także skorzystać z większej przestrzeni. Wystarczy, że złożą wniosek i uzyskają zgodę, która będzie wydawana w uproszczonym trybie. 

Ogródki restauracyjne – dodatkowa przestrzeń dla restauratorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl