wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowe mieszkania na Lipie Piotrowskiej
Kliknij, aby powiększyć
Bloki mieszkalne na osiedlu Cynamonowa Vita na Lipie Piotrowskiej Develia
Bloki mieszkalne na osiedlu Cynamonowa Vita na Lipie Piotrowskiej

Lipa Piotrowska to obok Jagodna najszybciej rosnące osiedle we Wrocławiu. Wciąż się powiększa. Właśnie zakończono tam budowę nowych mieszkań. Zobacz, jak zmienia się Lipa Piotrowska.

Reklama

Lipa Piotrowska to jedno z najszybciej rosnących osiedli we Wrocławiu – wyprzedza je tylko Jagodno. Jeszcze w 2010 roku mieszkało tam zaledwie 600 osób. W 2020 – już 5 tysięcy — są to dane MPWiK na podstawie zużycia wody, nie na podstawie meldunków, według których w 2020 było tam 3 tysiące ludzi.

Lipa Piotrowska nowe osiedle i nowe mieszkania

Mieszkańców Lipy Piotrowskiej będzie więcej. Deweloper Develia zakończył budowę osiedla Cynamonowa Vita na Lipie Piotrowskiej. Powstało tam 114 mieszkań o zróżnicowanych układach i metrażach: od 38 mkw. do blisko 140-metrowych apartamentów z pięcioma pokojami. Przygotowane zostały także dwupoziomowe mieszkania z dużymi tarasami.

– Cynamonowa Vita została bardzo dobrze przyjęta i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Głównymi atutami inwestycji jest dobra infrastruktura komunikacyjna oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych – mówi Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Inwestor podkreśla, że w ramach projektu zastosowane zostały rozwiązania w trosce o ochronę środowiska. Do częściowego zasilania urządzeń obsługujących budynek używane będą panele fotowoltaiczne, a w klatkach schodowych przewidziano energooszczędne oświetlenie LED. Projekt osiedla uwzględnia parking podziemny, naziemne miejsca postojowe i zieleń w częściach wspólnych.

Lipa Piotrowska nowe inwestycje

W kwietniu br. o nowych inwestycjach na Lipie Piotrowskiej prezydent Jacek Sutryk rozmawiał z mieszkańcami.

Jedną z „flagowych” i najbardziej wyczekiwanych przez lokalną społeczność jest park na terenach, które mają być przejęte od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR).

Koncepcje parku zostaną oficjalnie przedstawione lokalnej społeczności prawdopodobnie jeszcze w czerwcu. Tym razem będą to już konsultacje, w ramach których odbędzie się dyskusja nad ostatecznym wyborem wariantu i jego ewentualnymi modyfikacjami.

Czytaj także: Inwestycje osiedlowe we Wrocławiu

Inwestycje dla mieszkańców. Lipa Piotrowska się zmienia

Największą inwestycją na tym osiedlu jest zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Cynamonowej, realizowany za blisko 90 mln złotych. Pomieści około 1200 dzieci. Szkoła na pewno będzie gotowa na pierwszy dzwonek roku szkolnego 2024/2025. Jest już dyrektor, trwa kompletowanie kadry nauczycielskiej. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl