wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rozpoczęła się nowa era technologicznego rozwoju miast! Również dla Wrocławia
Nowoczesne technologie. Pixabay
Nowoczesne technologie.

Smart City staje się rzeczywistością dzięki współpracy między samorządami i instytucjami publicznymi. Właśnie ogłoszono przełomowe porozumienie pomiędzy Wrocławiem, Rzeszowem a Urzędem Komunikacji Elektronicznej, z udziałem Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza. Zyskają zarówno inwestorzy, jak i mieszkańcy.

Reklama

Urząd Komunikacji Elektronicznej, miasto Rzeszów, miasto Wrocław oraz Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza podjęły wspólną inicjatywę mającą na celu efektywne zagospodarowanie pasm częstotliwości na potrzeby rozbudowy sieci prywatnych obsługiwanych przez jednostki samorządu terytorialnego i przedsiębiorstwa.

Technologia może wspierać codzienne życie

Innowacyjne podejście do Smart City, jakie proponuje porozumienie, obejmuje nie tylko aspekt techniczny i prawny skierowany do potencjalnych inwestorów budujących sieci prywatne, ale również akcentuje korzyści społeczne płynące z tych rozwiązań dla mieszkańców.

To wydarzenie ma ogromne znaczenie zarówno dla Wrocławia, jak i Rzeszowa. Oba miasta stawiają na innowacyjne rozwiązania, aby sprostać wyzwaniom współczesnego społeczeństwa. Wprowadzenie dedykowanych pasm częstotliwości do rozwoju sieci prywatnych przyniesie nie tylko efektywność, ale również poprawę jakości życia mieszkańców. Porozumienie obejmuje także aspekty prawno-techniczne związane z wdrożeniem nowych rozwiązań. 

Naszym celem jest stworzenie nie tylko nowoczesnych miast, ale przede wszystkim miejsc przyjaznych dla mieszkańców, w których technologia wspiera codzienne życie.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Nasze miasta, Rzeszów i Wrocław, kierują się ku przyszłości, wykorzystując potencjał nowoczesnych technologii dla dobra mieszkańców.
Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

Wdrożą prywatne sieci 5G

Jak twierdzi dr Jacek Oko, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przed podjęciem decyzji o przyznaniu dedykowanego pasma na potrzeby sieci prywatnym inwestorom, prowadzone były rozmowy z wieloma samorządami i skupiającymi je organizacjami. Według niego poziom zrozumienia potencjału tkwiącego w 5G i cyfryzacji jest między nimi bardzo zróżnicowany.

Z Wrocławiem i Rzeszowem, a także Unią Metropolii Polskich, od samego początku rozumieliśmy się praktycznie bez słów. Dlatego bardzo cieszę się, że właśnie w takim zespole będziemy edukować i pokazywać doświadczenia z wdrożeń prywatnych sieci 5G.
dr Jacek Oko

Jak Smart City wpłynie na życie mieszkańców?

Podpisanie porozumienia to kolejny krok ku zintegrowanemu i inteligentnemu rozwojowi miast w Polsce. Dzięki współpracy kluczowych instytucji możliwe będzie wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na jakość życia mieszkańców oraz umożliwią efektywne zarządzania miejską przestrzenią.

Porozumienie zakłada przeprowadzanie wspólnych akcji komunikacyjnych i promocyjnych, skierowanych zarówno do potencjalnych inwestorów, jak i do społeczności lokalnej. Ich celem będzie pokazanie korzyści płynących z zastosowań Smart City w codziennym życiu mieszkańców.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać inicjatywy zmierzające do rozwoju technologicznego naszych miast. Smart City to nie tylko przyszłość, ale już teraźniejszość.
Dorota Bąbiak-Kowalska, Dyrektor Zarządzająca Unii Metropolii Polskich

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl