wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nokia Wrocław łowi talenty
Nokia Wrocław łowi talenty Nokia

Ruszył nabór do XVI edycji Nokia Academy – projektu prowadzonego przez wrocławski oddział firmy. Ma za zadanie spośród wielu fascynatów telekomunikacji wyłowić tych z największym potencjałem. Najlepsi mogą liczyć na stałą pracę w Nokii jeszcze w tym roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 lipca.

Nokia Academy to cykliczny program skierowany głównie do świeżo upieczonych absolwentów uczelni, głównie technicznych, a także studentów ostatnich lat studiów. To również propozycja dla osób, które chciałyby rozpocząć ścieżkę zawodową w Nokii, ale nie posiadają jeszcze wystarczającego doświadczenia lub wszystkich wymaganych kompetencji. Konieczny jest chłonny umysł oraz podstawowa wiedza z zakresu programowania lub testowania, telekomunikacji, matematyki bądź dziedzin pokrewnych.

Do wyboru są dwa kursy: testowanie oprogramowania oraz programowanie w C++. Szkolenia dają możliwość zdobycia kompetencji, które pozwolą uczestnikom realizować się w nowych obszarach zawodowych oraz otrzymać propozycje stałej współpracy z Nokią.

Kogo szukają i kto ma szansę na więcej?

Do tegorocznych edycji Nokia Academy, które już się odbyły, zgłosiło się ponad 1000 osób. Projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 

Poszukiwani są przede wszystkim programiści pracujący w językach C++ oraz wnikliwi testerzy oprogramowania. Od kandydatów wymaga się – oprócz wiedzy – umiejętności twórczego rozwiązywania problemów i wychodzenia poza utarte ścieżki, poza schematy. Premiowane jest więc nieszablonowe myślenie. Tam, gdzie tworzy się innowacyjne rozwiązania, najważniejsi są ludzie.

Piotr Knapik, Talent Attraction Head regionu Europa Centralna w Nokii.

Najnowsza edycja programu rozpocznie się 9 sierpnia, a zakończy 19 października. Wykłady oraz warsztaty będą odbywać się od poniedziałku do piątku, w godzinach 16:30 - 18:30.

Ze względu na obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną wszystkie spotkania w ramach Nokia Academy XVI będą odbywały się online.

Nokia Academy krok po kroku

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie i rejestracja na stronie Nokii. Po pomyślnej weryfikacji nadchodzi krok drugi - zaproszenie na wykład inauguracyjny.

Krok trzeci to test obejmujący zakres materiału przedstawionego na wykładzie, który sprawdza umiejętności przyswajania wiedzy oraz bada sposób myślenia kandydatów.

Ci, którzy zakwalifikują się do następnego – czwartego – etapu, odbędą dwumiesięczny cykl intensywnych szkoleń i warsztatów w ramach wybranego przez nich profilu. Szkolenia te są ostatnim etapem programu, po którym najlepsi uczestnicy otrzymają oferty stałego zatrudnienia w Nokii.

Nokia specjalizuje się w tworzeniu najnowocześniejszych rozwiązań systemowych dla zaawansowanego przesyłu danych w sieciach obsługujących urządzenia mobilne. To właśnie ta firma współtworzyła technologię przesyłu czwartej generacji (znaną pod nazwą LTE ), oraz jej następcę, czyli sieć 5G.

Czytaj także: Nokia stawia na Wrocław 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl