wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

fot. ilustracyjne

Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, we Wrocławiu największym zainteresowaniem klientów cieszą się kawalerki i mieszkania dwupokojowe o powierzchni od 25 do 40 metrów kwadratowych. Średnia cena lokum kupionego we Wrocławiu to 5226 zł za metr kawdratowy.

Reklama

Takie lokale poszukiwane są przede wszystkim przez rodziców, których dzieci rozpoczynają studia we Wrocławiu oraz inwestorów, dla których zakup i najem mieszkań stanowi lokatę kapitału przynoszącą większą stopę zwrotu kapitału niż tradycyjne produkty inwestycyjne. Niewielkich mieszkań poszukują również ludzie rozpoczynający właśnie samodzielne życie. Tak duże zainteresowanie tego typu nieruchomościami powoduje, że czas ich sprzedaży jest krótki. Nie zmienia tego nawet fakt, że cena metra kwadratowego w ich przypadku nie jest niska i wciąż jeszcze rośnie.

Dość często poszukiwane są również mieszkania trzypokojowe, którymi są zainteresowane osoby o już ustabilizowanej sytuacji materialnej, które najczęściej zmieniają obecne lokum na większe.

Najpopularniejsze rejony, w których poszukiwane są mieszkania we Wrocławiu to od lat niezmienie: Biskupin, Sępolno i Krzyki. Szczególnie chętnie kupowane są mieszkania usytuowane w okolicach uczelni wyższych oraz Rynku.

Średnia cena mieszkania (na rynkach pierwotnym i wtórnym) kupionego w stolicy Dolnego Śląska wyniosła w maju 5226 zł. i jest niższa o 2 proc. od ceny z poprzedniego miesiąca. Zbliżona jest również do cen odnotowywanych przed rokiem. W ciągu ostatniego roku najczęściej wybierano mieszkania z pułapu cenowego między 5200 a 5400 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl