wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Harmonia będzie na Maślicach. Ruszyła budowa

Osiedle Maślice na brak inwestycji nie narzeka. Przybywa tam szkół i przedszkoli, a ostatnio informowaliśmy o rozstrzygniętym przetargu na projektowanie budowy tramwaju na Maślice. Na tym nie koniec. Wrocławski deweloper buduje na Maślicach nowe osiedle, ale nie tylko. Zobacz szczegóły.

Reklama

Dom Development inwestuje na Maślicach i przy ul. Stodolnej buduje Osiedle Harmonia. W galerii zdjęć zobaczcie jak będzie wyglądać nowe osiedle. 

Lokalizację Osiedla Harmonia wybraliśmy przede wszystkim z myślą o osobach lubiących aktywnie spędzać czas i wypoczywać na łonie natury, w której zanurzone są całe Maślice. W obrębie naszej inwestycji przewidzieliśmy atrakcyjnie zaaranżowane patio z ogrodami kwiatowymi, krzewami i drzewami, zachęcające do relaksu
Agnieszka Zamojska, dyrektor sprzedaży Dom Development Wrocław.

Agnieszka Zamojska dodaje, że oferta jest również atrakcyjna dla rodzin z dziećmi, ponieważ Osiedle Harmonia będzie otoczone pełną infrastrukturą miejską. W okolicy znajdują się liczne sklepy i supermarkety, a także dwa centra handlowe.

– Na Maślicach przybywa szkół i przedszkoli. Oprócz już istniejących, we wrześniu rozpoczęła działalność podstawówka przy ul. Lubelskiej, a rok później – zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Białostockiej – wylicza deweloper.

Warto przypomnieć, że właśnie został rozstrzygnięty przetarg na projektowanie budowy tramwaju na Maślice. To kolejna wielka inwestycja, która czeka Wrocław w najbliższych latach.

Osiedle Harmonia będzie na Maślicach. Opis inwestycji

Osiedle Harmonia to przykład spokojnej, kameralnej architektury w nowoczesnym wydaniu. Inwestycję tworzą trzy budynki. Łącznie powstaną 173 mieszkania o metrażach od 32 do 101 mkw., część z antresolami. Przeważać będą lokale 2- i 3-pokojowe z dużymi oknami, przestronnymi balkonami, tarasami na dachu i przydomowymi ogródkami na parterze.

Do dyspozycji mieszkańców będzie również parking podziemny w budynku, plac zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie, boksy na rowery oraz elementy małej architektury.

Co ważne, inwestycja powstaje zgodnie ze strategią DOM 2030, definiującą cele Grupy Dom Development w obszarze zrównoważonego rozwoju.

– W budynkach zastosujemy materiały prefabrykowane i z recyklingu, zadbamy o energooszczędne oświetlenie części wspólnych, a do nawadniania zieleni będziemy wykorzystywać deszczówkę. Co ważne, budynki będą przystosowane dla osób z niepełnosprawnością – podkreśla Agnieszka Zamojska.

Osiedle Harmonia na Maślicach. Kiedy koniec budowy?

Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2024 roku. Przyszli mieszkańcy będą mogli odebrać lokal w stanie deweloperskim lub skorzystać z możliwości wykończenia „pod klucz”.

Za projekt odpowiada wrocławska pracownia Odra Architekci, a głównym wykonawcą będzie firma Dom Construction z grupy Dom Development.

Program Pierwsze Mieszkanie i kredyt na 2%

Inwestycja spełnia także wymogi Bezpiecznego Kredytu 2%, czyli rządowego programu dopłat do kredytów hipotecznych. Program Pierwsze Mieszkanie to preferencyjny kredyt na 2 procent i specjalne konto oszczędnościowe z atrakcyjną premią dla kupujących pierwsze mieszkanie lub dom. Zobacz szczegóły. 

Z myślą o sąsiadach. Ważne inicjatywy dla mieszkańców Maślic

Przy okazji swoich inwestycji Dom Development wspiera często osiedlowe miejsca spotkań. Podczas przygotowań do uruchomienia Osiedla Harmonia deweloper nawiązał współpracę z maślickim Centrum Aktywności Lokalnej i wiosną sfinansował zakup wyposażenia kuchni w siedzibie CAL.

Nowy sprzęt AGD był testowany m.in. przez Klub Seniora Maślice, który co środę spotyka się w CAL. Doposażona kuchnia wyśmienicie spełnia swoją rolę również podczas Śniadań Sąsiedzkich, które odbywają się latem, a także na naszych eventach związanych ze zdrową żywnością lub warsztatach kulinarnych prowadzonych zgodnie z ideą zero-waste. Dodatkowe wyposażenie doceniają też osoby przebywające na co dzień przy ul. Suwalskiej 11 - ze stowarzyszenia Kolektyw Pomysłów, Rady Osiedla Maślice czy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej
Marta Bątkiewicz-Pantuła, sekretarz Rady Osiedla Maślice.

Dom Development planuje dodatkowo przebudowę ulicy Stodolnej wraz z oświetleniem oraz obustronnym chodnikiem i ścieżką rowerową. Nowa droga poprawi komfort mieszkańców tego rejonu oraz ułatwi dojście do szkoły i przedszkola.

Szukasz mieszkania? Gmina Wrocław właśnie sprzedaje! Zobacz za ile i gdzie

Chcesz kupić mieszkanie we Wrocławiu? Sprawdź ofertę gminy Wrocław. Do wyboru są m.in. ponad 100-metrowe mieszkanie w XIX-wiecznej kamienicy oraz lokale w przedwojennych budynkach i na wrocławskich osiedlach z czasów PRL-u. Prezentujemy wybrane mieszkania komunalne, które gmina Wrocław chce sprzedać. Zobacz zasady, na których można je kupić i ile kosztują.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl