wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. Więcej sprzedanych mieszkań we Wrocławiu
Więcej sprzedanych mieszkań we Wrocławiu

fot. ilustracyjne

Potencjał rozwojowy Wrocławia, aktualna kondycja rynku mieszkaniowego i prognozy na najbliższy czas – o tematy, które poruszone zostały w trakcie briefingu mieszkaniowego, który odbył się 22 marca. W spotkaniu organizowanym przez wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich uczestniczyli eksperci branży nieruchomości, finansiści, a także przedstawiciele Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Reklama

Deweloperzy odpowiadają za budowę 99% mieszkań we Wrocławiu. Jak wynika z danych GUS, zaprezentowanych przez przedstawicieli PZFD Wrocław, lokalni deweloperzy wybudowali 99% mieszkań oddanych do użytkowania w stolicy Dolnego Śląska. W roku 2014 deweloperzy odpowiadali za 90% spośród 5454 oddanych do użytkowania mieszkań. 2015 rok pokazał, że inwestorzy niemal w całości zaspokajają potrzeby mieszkaniowe wrocławian – wybudowali oni 7237 z 7307 powstałych lokali.

– Te dane wprost pokazują, że odpowiadamy za zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych wrocławian. To na nas leży odpowiedzialność za dostarczenie produktu, jakim jest mieszkanie, a popyt nie maleje – komentuje Piotr Baran, wiceprezes wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Za ponad 40% z wybudowanych mieszkań, bo niemal 4 tysiące, odpowiada 16 deweloperów zrzeszonych we wrocławskim oddziale Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Więcej sprzedanych mieszkań

– Nic nie wskazuje na to, że rynek mógłby się załamać – uważa Pawła Sztejtera, Partner Zarządzający REAS, firmy zajmującej się doradztwem na rynku nieruchomości: – W ubiegłym roku we Wrocławiu sprzedanych zostało ponad 8 tysięcy mieszkań, bardzo prawdopodobne, że rok 2016 przyniesie podobny wynik. W ostatnich miesiącach nie zauważyliśmy zauważalnych zmian w cenach mieszkań, najwięcej na lokalnym rynku znajdziemy tych w przedziale od 5 do 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy, a największą popularnością cieszą się te zlokalizowane na Krzykach. Z analizy REAS wynika również, że nastąpił znaczny wzrost, bo aż o 51% w sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym w IV kwartale 2015 w stosunku do IV kwartału 2014 roku. Jeszcze bardziej wzrosła również liczba mieszkań wprowadzonych do sprzedaży. W porównaniu do IV kwartału 2014 w IV kwartale 2015 roku skok wyniósł aż 70%.

źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl