wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. W Polsce powstanie pierwsza na świecie fabryka elektrycznych samochodów dostawczych Mercedesa [SZCZEGÓŁY]
Na zdjęciu: Premier Mateusz Morawiecki, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Członek Zarządu Mercedes-Benz Group AG Jörg Burzer, Szef Mercedes-Benz Vans Mathias Geisen materiały prasowe / fot. KPRM
Na zdjęciu: Premier Mateusz Morawiecki, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Członek Zarządu Mercedes-Benz Group AG Jörg Burzer, Szef Mercedes-Benz Vans Mathias Geisen

W Jaworze, położonym o ok. 70 km od Wrocławia, powstanie pierwsza na świecie fabryka elektrycznych samochodów dostawczych Mercedesa. W mieście od kilku lat są produkowane silniki do samochodów osobowych i baterie elektryczne tego niemieckiego producenta. Zatrudnienie znajdzie tutaj ponad 2500 osób.

Reklama

Mercedes-Benz wybrał Polskę! Powstanie fabryka elektryków

W Jaworze powstanie pierwsza na świecie fabryka samochodów dostawczych Mercedesa, która będzie produkować pojazdy elektryczne.

Istniejąca fabryka w Jaworze od początku była zaprojektowana jako fabryka neutralna pod względem emisji CO2 i była pierwszą tego typu w Polsce.

Naszą ambicją jest oferowanie najbardziej pożądanych samochodów dostawczych i usług około sprzedażowych. Aby ten cel osiągnąć, musimy być wysoce innowacyjni i konkurencyjni we wszystkich obszarach, a jednocześnie zabezpieczyć nasz biznes w dłuższej perspektywie. Kluczowym czynnikiem sukcesu jest tu reorganizacja naszej europejskiej sieci produkcji.
Mathias Geisen, szef Mercedes-Benz Vans

Firma planuje zainwestować ponad 1 mld euro w latach 2023-2027 – w ramach uzgodnionego planu inwestycyjnego na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”. W przyszłości zatrudnienie znajdzie tu ponad 2500 osób.

W Jaworze od 2019 roku są produkowane silniki do samochodów osobowych, a od 2020 roku również baterie elektryczne Mercedes-Benz.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl