wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

„Mentoring Talks” – trampolina do rozwoju zawodowego. Już 4 czerwca we Wrocławiu. Ruszyły zapisy.

Celem "Mentoring Talks" jest nawiązanie relacji, które pomogą w rozwoju kariery. Pixabay
Celem "Mentoring Talks" jest nawiązanie relacji, które pomogą w rozwoju kariery.

„Mentoring Talks” to inicjatywa łącząca ekspertów z różnych dziedzin biznesowych z osobami, które aktywnie poszukują okazji do rozwoju. Wydarzenie to odbędzie się 4 czerwca 2022 w Concordia Design na Wyspie Słodowej. Do 19 maja br. trwa rekrutacja osób, które chcą wziąć w nim udział.

Reklama

„Mentoring Talks” to społeczna inicjatywa wrocławskiego środowiska biznesowego, która ma połączyć doświadczonych liderów – mentorów z różnych branż z osobami, które weszły już ścieżkę zawodową, ale potrzebują przysłowiowej „trampoliny” do dalszego rozwoju. Inicjatorką „Mentoring Talks” jest Anna Berczyńska, Mananging Director w Schaeffler, która od dawna angażuje się w rozwój młodych talentów m.in, organizując różnego rodzaju programy rozwojowe.

W pokoleniu Z, które weszło już na rynek pracy, najstarsi mają dzisiaj niewiele ponad 25 - 27 lat i kilka lat doświadczenia zawodowego, z których blisko połowa upłynęła w cieniu pandemii. Mamy zatem dużo do odrobienia. Właśnie dlatego liderzy muszą się bardziej zaangażować, by tworzyć nowe warunki dla tych młodych ludzi. Wierzę przede wszystkim w odbudowę silnych relacji, które mocno nadszarpnęła pandemia. Teraz wracamy do normalności i właśnie na autentycznych relacjach opieramy ideę „Mentoring Talks”.
Anna Berczyńska

Liczy się motywacja i inspiracja

„Mentoring Talks” opiera się na prostej formule. Pierwszym etapem jest skrupulatna i przemyślana rekrutacja zarówno mentorów, jak i uczestników. Są oni do siebie dobierani indywidualnie, na podstawie ściśle określonych kryteriów doboru. Chodzi o zbudowanie wartościowej relacji opartej na podobieństwach i doświadczeniach mentora, które pokrywają się z aspiracjami uczestnika. W kolejnym etapie mentorzy i uczestnicy spotykają się podczas całodniowego wydarzenia, które odbędzie się w Concordia Design. Przedsięwzięcie to składać się będzie z części motywacyjnej i inspiracyjnej. Na scenie wystąpi m.in. dr Sławomir Jarmuż – współzałożyciel szkoły trenerskiej Moderator, trener i coach, a także autor wielu publikacji poświęconych osobowości i zarządzaniu, w tym ostatniej, zatytułowanej „Paradoksalna psychologia, czyli zdrowy rozsądek na manowcach”. Z mową motywacyjną wystąpi także trener personalny Łukasz Spalony. Natomiast warsztaty rozwojowe poprowadzi Ania Cieślik – trenerka rozwoju osobistego. Jako finał wydarzenia zaplanowano koncert Agaty Radziszewskiej. Drugą częścią spotkania będą sesje mentoringowe dobranych w pary mentorów i uczestników.

Młodym ludziom potrzebna jest otwartość na zmiany i szybka adaptacja

Inicjatywa „Mentoring Talks” odbywa się pod patronatem prezydenta Wrocławia.  Cieszy się też silnym wsparciem ze strony biznesowych i akademickich środowisk Wrocławia. Wśród głównych partnerów wydarzenia jest ARAW i portal www.wroclaw.pl, uniwersytet SWPS, JILL, Schaeffler, Concordia Design, kancelaria Wiatr i Parnetrzy, HooF, Grupa K+ i inni.

Do projektu w roli mentorów zgłaszają się liderzy i managerowie z bogatym doświadczeniem i wieloletnim stażem.

Wśród najczęściej wymienianych kompetencji, które uchodzą za przyszłościowe i potencjalnie pożądane przez pracodawców w procesie zatrudnienia, wymienia się między innymi otwartość na zmiany i szybką adaptację, łączenie różnych umiejętności, szybkie uczenie się nowych rzeczy. Takie obszary mocno wspiera mentoring, na który bardzo mocno stawiamy i chcemy promować wśród młodych wrocławian.
Magdalena Okulowska, prezes ARAW

Wydarzenie odbędzie się już 4 czerwca 2022 w przestrzeniach użyczonych przez Concordia Design na Wyspie Słodowej.

Cieszymy się, że możemy stworzyć przestrzeń dla inicjatywy „Mentoring Talks”. Wspieranie akcji, które pomagają budować lokalne społeczności i wspierać ich potencjał liderski mieszczą się w naszej misji.
Ewa Kaucz, Executive Manager Concodia

Ruszyła rekrutacja do programu

Rekrutacja do programu zarówno dla mentorów i uczestników jest już otwarta na stronie wydarzenia. Aby się zgłosić wystarczy wypełnić i wysłać zamieszczony tam formularz. Rekrutacja potrwa do 19 maja 2022 r.

Czy wiesz, że…

Jak wynika z badania PwC, prawie co druga młoda osoba (48,7%) wkraczająca na zawodową ścieżkę uważa, że pandemia COVID-19 wpłynęła negatywnie na jej szanse na rynku pracy. Młodzi ludzie są przekonani o tym, że posiadają właściwe kompetencje, ale brakuje im praktycznego doświadczenia, które chcieliby zdobyć w pracy. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama