wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. „Mentoring Talks” już 4 czerwca we Wrocławiu. Ruszyły zapisy.
Pierwsza część spotkania "Mentoring Talks", sobota 4 czerwca 2022. fot. Maciej Wołodko - www.wroclaw.pl
Pierwsza część spotkania "Mentoring Talks", sobota 4 czerwca 2022.

„Mentoring Talks” to społeczna inicjatywa wrocławskiego środowiska biznesowego, która ma połączyć doświadczonych liderów – mentorów z różnych branż z osobami, które weszły już ścieżkę zawodową, ale potrzebują przysłowiowej „trampoliny” do dalszego rozwoju. Wydarzenie odbyło się 4 czerwca 2022 w Concordia Design na Wyspie Słodowej.

Reklama

To już drugie spotkanie we Wrocławiu w podobnej konwencji, w ciągu ostatnich tygodni. W maju w Ogrodzie Botanicznym odbył się biznesowy spacer – „Mentoring Walk.” Co sprawia, że dzielenie się doświadczeniem z innymi zyskuje taką popularność? 

Ostatnie czasy, z pandemią, z wojną trwającą na Ukrainie, spowodowały, że bardziej narażeni jesteśmy na różnorakie trudne sytuacje, niepewność. I ludzie szukają kontaktu. Spotykamy się tutaj w gronie przedstawicieli rozmaitych sektorów i po prostu dzielimy się doświadczeniem, wiedzą
mówi Anna Berczyńska, Mananging Director w Schaeffler, organizatorka Mentoring Talks.

W tegorocznej edycji udział wzięły 34 pary mentoringowe, łącznie 68 osób.

- Jest to wydarzenie jednodniowe, natomiast zawiązywane tutaj relacje trwają. Po poprzedniej edycji z 2019 roku kilka osób mówiło, że zmieniło im się kompletnie życie zawodowe. To działa również trochę na zasadzie poczty pantoflowej, sieci kontaktów – dodaje Anna Berczyńska.

Liczy się motywacja i inspiracja

„Mentoring Talks” opiera się na prostej formule. Pierwszym etapem jest skrupulatna i przemyślana rekrutacja zarówno mentorów, jak i uczestników. Są oni do siebie dobierani indywidualnie, na podstawie ściśle określonych kryteriów doboru. Chodzi o zbudowanie wartościowej relacji opartej na podobieństwach i doświadczeniach mentora, które pokrywają się z aspiracjami uczestnika.

W kolejnym etapie mentorzy i uczestnicy spotykają się podczas całodniowego wydarzenia. Składa się ono z dwóch części. Najpierw na scenie występują doświadczeni trenerzy. Po zaczerpnięciu garści inspiracji i motywacji, uczestnicy spotykają się na indywidualnych sesjach z dobranymi im w pary mentorami.

Młodym ludziom potrzebna jest otwartość na zmiany i szybka adaptacja

Inicjatywa „Mentoring Talks” odbywa się pod patronatem prezydenta Wrocławia. Cieszy się też silnym wsparciem ze strony biznesowych i akademickich środowisk Wrocławia. Wśród głównych partnerów wydarzenia jest ARAW i portal www.wroclaw.pl, uniwersytet SWPS, JILL, Schaeffler, Concordia Design, kancelaria Wiatr i Parnetrzy, HooF, Grupa K+ i inni.

Do projektu w roli mentorów zgłaszają się liderzy i managerowie z bogatym doświadczeniem i wieloletnim stażem.

Wśród najczęściej wymienianych kompetencji, które uchodzą za przyszłościowe i potencjalnie pożądane przez pracodawców w procesie zatrudnienia, wymienia się między innymi otwartość na zmiany i szybką adaptację, łączenie różnych umiejętności, szybkie uczenie się nowych rzeczy. Takie obszary mocno wspiera mentoring, na który bardzo mocno stawiamy i chcemy promować wśród młodych wrocławian.
Magdalena Okulowska, prezes ARAW

Wydarzenie odbyło się 4 czerwca 2022 w przestrzeniach użyczonych przez Concordia Design na Wyspie Słodowej.

Cieszymy się, że możemy stworzyć przestrzeń dla inicjatywy „Mentoring Talks”. Wspieranie akcji, które pomagają budować lokalne społeczności i wspierać ich potencjał liderski mieszczą się w naszej misji.
Ewa Kaucz, Executive Manager Concodia

Będzie kolejna edycja Mentoring Walks 

- Już dzisiaj wiemy, że zrobimy następną edycję. Myślimy również o projektach skierowanych do tych, którzy dopiero zadebiutują na rynku pracy - studentów, uczniów szkół średnich - mówi Anna Berczyńska.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl