4. Global Mentoring Walk 2022 we Wrocławiu

Rozmowy w swobodnej atmosferze z kimś, kto ma duże doświadczenie w naszej branży, potrafią pomóc i otworzyć nam oczy na wiele spraw. W Ogrodzie Botanicznym odbył się pierwszy we Wrocławiu Mentoring Walk. To organizowany na całym świecie spacer, podczas którego ludzie sukcesu dzielą się swoimi doświadczeniami z kobietami, które do roli liderów dopiero aspirują.

Global Mentoring Walk - spacery, które przyjęły się w wielu miastach na świecie

Pomysł na spacer mentoringowy pochodzi od Amerykanki, Geraldine Laybourne – założycielki i prezeski Oxygen Media. Grafik spotkań miała szczelnie wypełniony. Zamiast odmawiać wsparcia młodym kobietom, chętnym, by się od niej uczyć i korzystać z jej rad, Geraldine proponowała dołączenie do jej codziennego, porannego spaceru.

Wspólne przechadzki stały się wkrótce regularną praktyką, a Geraldine zainicjowała podobne wydarzenia w największych miastach USA. Pomysł spacerów prowadzących do kariery przyjął się na całym świecie.

Organizatorem spaceru jest Fundacja Vital Voices. Polska edycja Global Mentoring Walk odbywa się pod hasłem „Walk the Change” i w tym roku odbywa się w kilku miastach, w tym także po raz pierwszy we Wrocławiu.

Mentoring Walk we Wrocławiu

We wrocławskiej edycji w spacerze udział wzięło 40 par. Ich dobór nie był przypadkowy, albowiem zarejestrowanym uczestniczkom dobrano wcześniej mentorów, którzy pasowali profilem zawodowym i doświadczeniem.

Partnerami głównymi spaceru we Wrocławiu są: Credit-Suisse oraz 3M, partnerami wpierającymi: ABSL (Association of Business Service Leaders) oraz ARAW (Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej).