wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Prawie 2 tys. osób na Made in Wrocław 2023 [ZDJĘCIA]

We Wrocławskim Centrum Kongresowym 17 października spotkali się wszyscy, których interesują innowacje i nowinki technologiczne, powstające zarówno w stolicy Dolnego Śląska, jak i w całym regionie. Łazik marsjański, nowoczesne automaty do gier, oryginalne rowery elektryczne, a nawet pies-robot przechadzający się pomiędzy uczestnikami – to tylko niektóre atrakcje, które można było podziwiać podczas Made in Wrocław 2023.

Reklama

Tegoroczna, siódma już edycja tego wydarzenia przyciągnęła prawie 2 tys. osób. Została zorganizowana pod hasłem „Tech Generation”. Część konferencyjną stanowiły trzy bloki tematyczne: „Tech Generation”, „Empowering Wroclaw Region” oraz „Transforming the world we know”. W ramach każdego z nich odbyły się panele dyskusyjne, keynote speeche oraz fireside chaty.

W trakcie spotkań rozmawiano m.in. o inwestycyjnym rozwoju regionu, szansach i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja, a także o przyszłości motoryzacji oraz zmianach na rynku pracy, związanych zwłaszcza z nowymi technologiami.

Zobaczcie galerię zdjęć z Made in Wrocław 2023!

Made in Wrocław: z roku na rok większa frekwencja

Jak twierdzi Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, wspólnym mianownikiem Made in Wrocław jest nasz region.

Cieszę się, że to przedsięwzięcie tak pięknie się rozwija. Jest nie tylko coraz więcej wystawców, ale też frekwencja z roku na rok jest coraz większa. Pokazujemy to, co jest projektowane i wytwarzane przez rodzime firmy i startupy oraz zagraniczne korporacje działające na naszym terenie. Promujemy też współpracę między przedsiębiorstwami, organizacjami otoczenia biznesu i światem nauki. To są naczynia połączone i tylko współdziałanie może przynieść tak fantastyczne efekty.
Magdalena Okulowska

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl
Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Mowa głównie o przyszłości

Natomiast według Jakuba Mazura, wiceprezydenta Wrocławia, podczas Made in Wroclaw spotykają się profesorowie, studenci, właściciele firm i pracownicy, samorządowcy i przedstawiciele różnych instytucji, którzy chcą się pochwalić tym, co we Wrocławiu się udaje i co będzie działo się w przyszłości.

To właśnie o przyszłości mówimy tu najwięcej, m.in. o sztucznej inteligencji, ale i o robotach, które będą nas wyręczały w różnych czynnościach, może i w pracy. Rozmawiamy również o nauce, która powoduje, że nasze życie powinno zyskać nową jakość. To właśnie ci twórcy, czasem szaleni, powodują, że Wrocław jest obecnie polską Doliną Krzemową.
Jakub Mazur

Pomaga doskonała współpraca

Podczas Made in Wrocław rozmawiano również o gospodarce i rozwoju Dolnego Śląska.

– Ostatnie 10 lat we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku to ponad 10 mld zł bezpośrednich inwestycji zagranicznych, a także ponad 30 tys. miejsc pracy. Jeśli chodzi o ostatnie 3 lata, to mamy zadeklarowane inwestycje zagraniczne na poziomie 7 mld euro. Gdyby nie doskonała współpraca pomiędzy jednostkami samorządowymi a rządowymi, byłoby to niemożliwe. Tymczasem wszystko układa się doskonale – powiedział Piotr Dudko, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Szansa na dotknięcie najnowocześniejszych technologii

Jednak Made in Wrocław to nie tylko wydarzenie dla przedsiębiorców, innowatorów i naukowców. Wystawa EXPO przyciągnęła też setki mieszkańców, którzy na własne oczy chcieli zobaczyć, nad czym pracują lokalne firmy.

Przyjechałam tu z moim synem, bo chcieliśmy zobaczyć prawdziwe roboty. Synowi podobał się zwłaszcza robot-pies, ale też wspaniałe automaty do gier i sprzęt do tatuowania, którym można było zrobić tatuaż na bananach. To wspaniale, że choć raz w roku można osobiście zetknąć się z takimi nowinkami technologicznymi.
Beata Kosmycka z Wrocławia

Organizatorami wydarzenia byli: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i miasto Wrocław. Partnerem strategicznym była Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl