wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Spółka Luxon LED modernizuje oświetlenie i szuka pracowników
Modernizacja oświetlenia przez Luxon LED Luxon LED
Modernizacja oświetlenia przez Luxon LED

Wrocławska spółka Luxon LED z powodzeniem modernizuje oświetlenie w polskich i zagranicznych firmach, obiektach handlowych oraz na ulicach Wrocławia. Startup, który zaczynał działalność w 2008 r. w garażu, ten rok zakończy z przychodami w wysokości 45 mln zł. Firma szuka pracowników.

Luxon LED ma na koncie współpracę z takimi światowymi gigantami jak Bosch-Siemens, Pepsico czy Fiat. W tym roku największe realizacje Luxon LED to Ciech S.A. w Inowrocławiu i Janikowie oraz Swiss Krono w Żarach. W zeszłym roku pracowali także dla Dovista na Pomorzu czy Airbus w Nordenham w Niemczech. Każda z tych realizacji opiewa na kilka milionów złotych i nawet kilkanaście tysięcy opraw.

To pokazuje, że strategia kompleksowej obsługi dużych projektów modernizacyjnych, którą budujemy od trzech lat jest skuteczna, a Luxon jest liderem tego typu realizacji w Polsce i coraz lepiej sobie radzi w Europie. Jest to świetny grunt pod dalszą ekspansję zagraniczną

Maciej Szott, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży i marketingu Luxon LED.
Modernizacja oświetlenia w zakładzie  Swiss Kron w Żarach Fot. Luxon LED
Modernizacja oświetlenia w zakładzie Swiss Kron w Żarach

Maciej Szott na przykładzie zakładu Swiss Kron w Żarach wylicza, co daje firmom współpraca z z Luxon LED:  – Wymienionych zostanie tam blisko 4 500 opraw oświetleniowych, co przełoży się na zmniejszenie zużycia energii o 5 435 MWh rocznie rocznie. Zastosowanie nowych i energooszczędnych opraw LED przyniesie ograniczenie emisji dwutlenku węgla w wysokości blisko 4 500 ton CO2 rocznie. Przy obecnie gwałtownie rosnących cenach energii zakłady przemysłowe pilnie potrzebują realizować modernizacje i projekty w zakresie efektywności energetycznej – podkreśla.

Luxon LED producent energooszczędnego oświetlenia

Luxon LED stawia na rozwój. Przeszli długą drogę od producenta oświetlenia do partnera, który pomaga w redukcji emisji CO2 największym firmom produkcyjnym w Europie.

– W przyszłym roku wprowadzamy na rynek przełomową ofertę Lighting as a Service opartą o nasze własne technologie predictive maintenance. Dodatkowo rozwijamy się już nie tylko w segmencie przemysłu, ale także retailu i oświetlenia ulicznego – dodaje Kamil Kilian, szef działu R&D w Luxon LED.

Luxon LED nowe technologie IoT

Kolejowe Zakłady Usługowe w Chojnicach. Oświetlenie zmodernizowane przez Luxon LED Fot. Luxon LED
Kolejowe Zakłady Usługowe w Chojnicach. Oświetlenie zmodernizowane przez Luxon LED

Jako jedni z pierwszych w branży, wdrażają własną platformę IoT (Internet of Things) oraz rozwiązania dla nowych technologii, które pozwolą klientom osiągnąć jeszcze więcej korzyści dzięki infrastrukturze oświetleniowej w swoich obiektach.

Luxon LED wykorzystuje systemy bezprzewodowe do sterowania oświetleniem na dużą skalę przemysłową, czego dowodem jest realizacja dla Safran Transmission System, pierwsza w Europie instalacja przemysłowa z użyciem protokołu bluetooth mesh.

Luxon LED – oświetlenie uliczne we Wrocławiu

W zakresie oświetlenia ulicznego Luxon LED zaczął swoje pierwsze kroki w 2016 roku od realizacji oświetlenia wiaduktu przy ul. Chociebuskiej we Wrocławiu. Natomiast już w 2019 uruchomiona została bezprzewodowa instalacja inteligentnego systemu sterowania oświetleniem ulicznym przy ul. Jordanowskiej.

Centrum sportowe Redeco we Wrocławiu. Oświetlenie zmodernizowane przez Luxon LED Fot. Luxon LED
Centrum sportowe Redeco we Wrocławiu. Oświetlenie zmodernizowane przez Luxon LED
Dzięki ciągłemu rozwojowi i poszerzaniu portfolio oświetlamy konsekwentnie ulice i osiedla na terenie całego Wrocławia i jesteśmy zaangażowani w takie projekty jak Wschodnia Obwodnica Wrocławia, doświetlenie ponad 50 przejść dla pieszych, przejścia podziemne na placu społecznym czy tunele pod placem Dominikańskim

Marcin Oleszowski, szef działu oświetlenia ulicznego dedykowanego dla JST w Luxon LED.

Luxon LED praca i zatrudnienie

Od lewej strony: Maciej Szott, Krzysztof Ostrowski, Marek Ostrowski Fot. Janusz Krzeszowski
Od lewej strony: Maciej Szott, Krzysztof Ostrowski, Marek Ostrowski

Firma została założona przez trzech studentów (prawa, filozofii i stosunków międzynarodowych) Uniwersytetu Wrocławskiego w 2008 roku. Maciej Szott, Krzysztof Ostrowski i Marek Ostrowski zaczynali działalność w piwnicy domu rodzinnego jednego z założycieli.

– W 2008 roku zaczynaliśmy bardzo skromnie, dosłownie od zera nie mając złotówki na koncie, natomiast w zeszłym roku nasze skonsolidowane przychody wynosiły ok 35 mln zł, a w tym przekroczymy 45 mln zł – dodaje Krzysztof Ostrowski prezes spółki Luxon LED.

W marcu 2019 r. zespół Luxon LED rozpoczął pracę w nowym zakładzie – nazwanym Fabryką Marzeń Luxon LED w podwrocławskich Krępicach (w gminie Miękinia). Obecnie zatrudniają ok 100 osób i szukają nowych pracowników – rekrutacja Luxon LED.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl