wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Luxon LED: lider producentów oświetlenia w Europie zbudował fabrykę
na zdjęciu od lewej: Krzysztof Ostrowski, Marek Ostrowski i Maciej Szott źródło: Luxon LED
na zdjęciu od lewej: Krzysztof Ostrowski, Marek Ostrowski i Maciej Szott

Wrocławska firma Luxon LED jest najszybciej rozwijającym się producentem oświetlenia LED w Europie według rankingu Deloitte Fast 50 CE 2018, jak i rankingu Financial Times 1000 z 2019 r. W marcu br. zespół Luxon LED rozpoczął pracę w nowej fabryce. Są przykładem jak z garażowego startupu zrobić 100-osobowe przedsiębiorstwo i produkować dla takich gigantów jak Bosch, Siemens czy Fiat.

Reklama

Nowy zakład – nazwany Fabryką Marzeń Luxon LED – powstał w podwrocławskich Krępicach (w gminie Miękinia), w 10 miesięcy od wbicia pierwszej łopaty. Obecnie obiekt ma 2100 mkw. powierzchni użytkowej, kolejne 1400 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej będzie dobudowane w ciągu roku. Inwestycja kosztowała blisko 11 mln zł i odbyła się w modelu zaprojektuj-zbuduj-sfinansuj z lokalnym deweloperem.

Czytaj także: Luxon LED wśród 30 Kreatywnych Wrocławia 2019 

– Zależało mi na przestrzeni, w której nasi pracownicy będą dobrze się czuli, będzie funkcjonalna i jednocześnie miła dla oka – mówi Maciej Szott, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży i marketingu.

Luxon LED to wrocławska firma produkująca energooszczędne oświetlenie dla obiektów przemysłowych, dzięki któremu zakłady produkcyjne oszczędzają do 75% energii elektrycznej.

otwarcie Fabryki Marzeń Luxon LED w Krępicach, źródło: inwestor

Modernizują światowych gigantów

Oferta Luxon LED nastawiona jest przede wszystkim na przemysł. Robią oświetlenie i modernizują zakłady takich światowych gigantów jak Bosch, Siemens czy Fiat. Ich produkty można znaleźć także w budynkach komercyjnych, biurach i w oświetleniu ulicznym.

Jako jedni z pierwszych w branży, wdrażają własną platformę IoT (Internet of Things) oraz rozwiązania dla nowych technologii, które pozwolą klientom osiągnąć jeszcze więcej korzyści dzięki infrastrukturze oświetleniowej w swoich obiektach.

Z garażowej firmy do przedsiębiorstwa

Firma została założona przez trzech studentów (prawa, filozofii i stosunków międzynarodowych) Uniwersytetu Wrocławskiego w 2008 roku. Maciej Szott, Krzysztof Ostrowski i Marek Ostrowski (są kuzynami) zaczynali działalność w piwnicy jednego z właścicieli spółki.

– To były czasy pre-Luxon, nie było nas stać na ogrzewanie i na pensje dla siebie – mówi Krzysztof Ostrowski, prezes zarządu Luxon LED.

W ciągu zaledwie 10 lat z 3-osobowej garażowej firmy przekształcili się 100-osobowe przedsiębiorstwo produkcyjne. Obecnie Luxon LED jest najszybciej rozwijającym się producentem oświetlenia LED w Europie według rankingu Deloitte Fast 50 CE 2018, jak i rankingu Financial Times 1000 z 2019 r. W okresie ostatnich lat przychody firmy Luxon LED wzrosły z 5,5 mln do 29 mln zł w roku ubiegłym, a ten rok chcą zamknąć z kwotą 40 mln zł.

Czytaj także:

We wrześniu 2018 r., gdy partnerem finansowym spółki został fundusz współzarządzany przez Noble Funds TFI oraz CVI Dom Maklerski (CVI) – firma pozyskała 3,5 mln zł kapitału. Umożliwiło to inwestycje m.in. w sprzedaż i marketing oraz wyposażenie nowego zakładu produkcyjnego w profesjonalne linie produkcyjne.

W 2018 r. Luxon LED, został najmłodszą i najmniejszą firmą w Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pol-Lighting, który reprezentuje 80 proc. polskiego rynku źródeł światła i profesjonalnego sprzętu oświetleniowego.

Luxon LED poszukuje pracowników.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl