wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Gdzie i za ile kupić lokal użytkowy na prowadzenie działalności gospodarczej we Wrocławiu. Gmina sprzedaje lokale użytkowe

Szukasz lokalu na prowadzenie działalności gospodarczej we Wrocławiu? Chcesz mieć we Wrocławiu biuro, sklep, restaurację, gabinet lekarski, aptekę czy kancelarię notarialną? Sprawdź ofertę gminy Wrocław, która sprzedaje nieruchomości komunalne. Prezentujemy lokale m.in. w zabytkowych kamienicach i atrakcyjnych lokalizacjach. Przedstawiamy zasady, na których można je kupić.

Reklama

Lokale użytkowe na sprzedaż we Wrocławiu

Urząd Miejski Wrocławia na Giełdzie Nieruchomości ma przygotowane do sprzedaży nieruchomości gruntowe (zabudowane i niezabudowane) oraz lokale mieszkalne i użytkowe.

To jedna z największych w Polsce ofert nieruchomości gminnych przeznaczonych do sprzedaży, która odbywa się w trybie przetargowym i bezprzetargowym. Sprawdź ofertę gminy Wrocław, która sprzedaje lokale użytkowe.

W ogłoszeniach przetargowych podawane są informacje, że lokale te przeznaczone są na cele inne niż mieszkalne, a obowiązek dostosowania lokalu do prowadzenia w nim zamierzonej działalności i uzyskania w tym zakresie stosownych pozwoleń, jeśli takowe będą wymagane, spoczywa na nabywcy lokalu. 
Elżbieta Zdanowicz, kierownik Działu Wydział Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości UM Wrocławia

Zasady sprzedaży lokali użytkowych przez gminę Wrocław

Ogłoszenie o przetargu zostaje wywieszone na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego Wrocławia, pl. Nowy Targ 1-8 oraz ul. Gabrieli Zapolskiej 4 (odnośnie lokali mieszkalnych i użytkowych), jak również na stronach internetowych bip.um.wroc.pl oraz gn.um.wroc.pl

Sprzedaż nieruchomości komunalnych odbywa się w trybie przetargowym i bezprzetargowym. Procedura sprzedaży nieruchomości wszczynana jest z urzędu lub na wniosek zainteresowanego. 

Gmina Wrocław sporządza i podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. Wykaz ten zostaje wywieszony na okres 21 dni w siedzibie Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz na stronie.

Następnie, nie wcześniej niż po upływie wymaganych ustawowo terminów, gmina Wrocław podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu. Ogłoszenie o przetargu zostaje wywieszone na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego Wrocławia, pl. Nowy Targ 1-8, oraz zamieszczone na stronie.

Gdzie i za ile kupić lokal użytkowy we Wrocławiu? Lista lokali na sprzedaż

Franklina Delano Roosevelta 28/U1B, Plac Grunwaldzki, Śródmieście

Galeria zdjęć

Energetyczna 14/U1A, Południe, Krzyki

Rytownicza 1/U1B, Leśnica, Fabryczna

Galeria zdjęć

Henryka Sienkiewicza 114/U1C, Plac Grunwaldzki, Śródmieście

Ładna 21/U1B, Plac Grunwaldzki, Śródmieście

Galeria zdjęć

Zaporoska 46/U1A, Południe, Krzyki

Galeria zdjęć

Gen. Romualda Traugutta 71/U1F, Południe, Krzyki

Galeria zdjęć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl