wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. LG Chem wspiera wrocławskie instytucje w walce z COVID-19
LG Chem wspiera wrocławskie instytucje w walce z COVID-19 LG Chem Wrocław Energy

LG Chem Wrocław Energy – producent akumulatorów do aut elektrycznych - wsparł wrocławskie instytucje w walce z koronawirusem. Działająca w Biskupicach Podgórnych spółka przekazała Przylądkowi Nadziei oraz Wrocławskiemu Centrum Opieki i Wychowania środki ochrony osobistej oraz sprzęt pomocny w codziennej działalności.

Reklama

Przylądek Nadziei – aktualnie działający przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu – jest największym i najnowocześniejszym w Polsce ośrodkiem dla dzieci z chorobami nowotworowymi oraz schorzeniami układu krwiotwórczego. Podobnie jednak do innych placówek medycznych na terenie naszego kraju, ze względu na epidemię koronawirusa ma rosnące potrzeby. Wśród nich są m.in. maski medyczne oraz środki do dezynfekcji. W tym aspekcie - poprzez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową - ośrodek otrzymał pomoc od LG Chem Wrocław Energy.

Podwrocławska spółka przekazała łącznie 3500 masek oraz 250 opakowań specjalistycznych chusteczek do dezynfekcji.

– Wspieranie społeczeństwa – w szczególności na regionalnym poziomie – jest jednym z priorytetów naszej firmy. Jestem przekonany, że jeszcze wielokrotnie pomożemy instytucjom, które każdego dnia dbają o przyszłość najmłodszych, o przyszłość kolejnych pokoleń – mówi Yong Girl Lee, Dyrektor LG Chem Wrocław Energy.

Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania jest największą we Wrocławiu placówką opiekuńczo-wychowawczą. Aktualnie w Centrum przebywa około 200 wychowanków, którzy wspólnie spędzają swoje dzieciństwo oraz okres dorastania. LG Chem wsparło ośrodek przy ul. Lekcyjnej sprzętem AGD (pralki oraz lodówko-zamrażarka) oraz 780 litrami środków do dezynfekcji.

Podwrocławska to ponad firma pomogła dolnośląskim ośrodkom w walce z COVID-19 nie pierwszy raz. W październiku 2020 r. LG Chem przekazało Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu dlaDzieci w Wierzbicach ponad 7 000 sztuk środków ochrony osobistej, zaś w marcu, kwietniu i maju łącznie 40 000 masek ochronnych, 10 000 testów na obecność koronawirusa oraz 1 000 sztuk odzieży ochronnej na rzecz służby zdrowia.

Łączna wartość tegorocznej pomocy udzielonej przez LG Chem Wrocław Energy ponad 700 000 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl